Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Мирна акція протесту у Полтаві закінчилася бійкою. Троє поранених у лікарні

Мирна акція протесту у Полтаві закінчилася бійкою. Троє поранених у лікарні

У центрі Полтави пролилася кров. У місті продовжується історія звільнення  від забудови «газетної арки». Цього разу не обійшлося без кровопролиття. Вчора, близько дев’ятої години на громадських активістів, які зрізали залізне загородження,  напали тітушки. Є поранені. Як розвивалися події цього вечора, бачили наші журналісти Валерія Рибалка ти Павло Бардиш.

Валерія Рибалка, журналіст: У Полтаві триває протистояння «Газетної арки». Ось його наслідки.

Ввечері 5-го квітня громадські активісти вкотре вийшли протестувати проти незаконної забудови  «газетної арки».  Нагадаємо, на місці арки для проходу почали зводити кафе. Майбутній його власник  - ФОП Степаненко.  Жителі будинку на вулиці Соборності 27  кажуть: вони - проти несанкціонованих робіт, адже арка – це для них єдиний пожежний вихід.

Акція протесту почалася з плакатів, суперечок та обурення полтавців. Далі громадські активісти зрізали болгаркою залізне загородження, намагалися вибити його, щоб відстояти арку. По той бік «бункеру», із щілин  на них розпилювали  рідину, схожу за запахом на пальне. Того, що сталося далі, говорить правозахисник Василь Ковальчук,  ніхто не очікував.

Василь Ковальчук, правозахисник:  Прибігла фірма «Скорпіон», почала бити людей, знущатися над людьми. Поліцейські стояли – не допомагали людям. Страшна бійка була. Полтава залита кров’ю, ви самі бачили. Були постріли.

Після того, як громада почала активно діяти і допомагати в зрушенні залізного загородження, людей почали труїти сльозогінним газом. Коли вони перестали бачити,  активістів почали бити тітушки. Внаслідок цього  кількох полтавців поранено.  В учасника АТО Олександра Коби виявили п’ять ножових ран. З місця події чоловіка забрала «швидка».

Після сутички в центр міста приїхало більше десятка патрульних. Їх оточили люди з усіх сторін та не давали пройти. А тим часом громада намагалася зрізати двері «бункеру». Ті, хто перебували всередині, через невеликі щілини поливали активістів бензином і намагалися підпалити. Вогнище полтавці швидко загасили. Кілька разів хлопці в балаклавах пропонували будівельникам, які були за залізним загородженням, добровільно здатися та вийти. Але цього не сталося. Активісти підозрюють, вибратися їм допомогли поліцейські.

Василь Ковальчук, правозахисник:Але коли почали домовлятися з тією фірмою «Скорпіон», що пропустимо та випустимо всіх по одному чоловіку і чіпати не будуть, ну звичайно, це нормальні людські відносини, то з тієї сторони, хтось з офіцерів нашої міської поліції сьогодні підзаробив.

Сергій Литвиненко, учасник акції протесту: Відбувається наступна ситуація: з тієї сторони, зі сторони двору відчинили ворота. З цього так би мовити залізного бункеру вийшло три молодих особи. Їх завантажили в автозак і відвезли, я не знаю, тобто це справа поліції. Зараз планує зайти туди слідчо-оперативна група. Вони чекають той момент, коли розвіється газ сльозогінний і  зайдуть описати, що там відбулося.

Поліцейські арештували кількох полтавців,  не аргументувавши причини затримання. Журналісти ПТН тримають на контролі  ситуацію навколо газетної арки та реакцію на це посадовців, поліції та забудовника.