Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Обласне радіо

У Полтаві відкрили виставку Тетяни Карпеченкової «Акварельне натхнення»

У Полтаві відкрили виставку Тетяни Карпеченкової «Акварельне натхнення»

У Духовно культурному центрі імені преподобного Паїсія Величковського відкрили виставку Тетяни Карпеченкової «Акварельне натхнення». В експозиції – пейзажі, натюрморти та сюжетні замальовки. Їх бачила Світлана Фільчак.

Архітектор за освітою. Художник – за покликанням і станом душі. Тетяна Карпеченкова була закохана у живопис від дитинства, пробувала себе у різних стилях та жанрах, а п’ять років тому закохалася в акварель

Тетяна Карпеченкова: Я насколько была увлечена самим процессом, все время я посвящела росту. То, что я могла выставлять на просторах интернета, в соцсетях, оно живет уже более пяти лет. И оно помогло мне контролировать, в каком направлении я развиваюсь.

КОР: «Художниця у своїх роботах поєднує скрупульозність, аналітичність архітектора з чуттєвістю живописця. Архітектура, власне, і сформувала її графічний стиль: урівноваженість композиції, збалансованість загального і деталей, легка, делікатна техніка письма» - так говорять про творість Тетяни критики і поціновувачі. Для неї ж самої живопис – невід’ємна частина душі:

Тетяна Карпеченкова: Весь мир – бесконечный источник вдоховения. Это может быть просто размышления по дороге на работу. Почему на газоне две травинки видно а остальные не видно. И эта философия стала жизненной. Она меняется у художников.. Я могу это точно сказать. Ты не только видишь мир, ты его начинаешь ощещать и накапливать в подсознании.

Тетяна Карпеченкова – член Міжнародної асоціації акварелістів, учасниця міжнародних виставок, пленерів і фестивалів , що проходили в Індії, Болгарії, Словенії та Гонконгу. А у Полтаві її персональна виставка проходить вперше. На думку художниці Алли Тимошенко, це подія непересічна:

Алла Тимошенко: Мистецтво – це велика відповідальність. Коли ти береш пензлик – задоволення, щастя. Але і велика відповідальність. Перед тим, кому ти це показуєш. Акварель зараз підвладна жіночому впливу так у Європі, що дивує надзвичайно і всі виставки, які зараз ідуть у Кракові, у Празі, Лейпцигу, показують саме акварелі. Це дає можливість поєднання своїх рис із академічними. І те, що Полтава представлена на такому рівні, мені дуже приємно.

Побачити виставку Тетяни Карпеченкової  зможуть всі охочі, завітавши у духовно кульутрний центр імені Преподобного Паісія Величковського.