Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Компанія-підрядник, що робила ремонт у дитсадку, де впала стеля, наполягає на проведенні незалежної експертизи

Компанія-підрядник, що робила ремонт у дитсадку, де впала стеля, наполягає на проведенні незалежної експертизи

І до подій, що сталися тиждень тому у селищі Розсошенці Полтавської області. Нагадаємо: у дитсадку «Зірочка» на вихованців молодшої групи впала стеля.Інцидент стався під час тихої години.  Майже ніхто не постраждав окрім маленького хлопчика, якого зачепило уламками. Чому завалилася стеля, яку зробили кілька місяців тому, і хто винний,- дивіться у наступному сюжеті.

Коли в Розсошенському дитячому садку впала стеля, діти  саме готувалися до обіднього сну – сиділи на килимі і слухали казку, розповідає завідуюча закладу Галина Кучер.

Галина Кучер, завідуюча Розсошенського дитсадку «Зірочка»: Слава богу ніхто не постраждав, за винятком одного хлопчика, якому чуть-чуть пошкребало щічку. Дитина вже на сьогоднішній день в садочку. Всі діти живі, спокійні

Про інцидент почули  батьки і відразу прийшли в садок. 

Марта Дмитренко, мама вихованця: Я ж прибігла сюди, заходжу в спальню, а там повністю всі ліжечка в оцьому, в стелі оцій. Там все лежить і лампи, і дріт, все.

Лазаренко Ксенія, мама вихованця: Діти народилися в рубашках, слава богу, але нам страшно вести сюди далі.

Аби зрозуміти, чому ж впала стеля, батьки запросили незалежного експерта. Капітальні ремонти в садочках Валерій Мізін робить багато років. Говорить: стеля впала, тому що замість дерев’яного перекриття, її прикріпили до старої штукатурки.

Валерій Мізін, експерт з ремонту: Оце поодлітали от куски: раз, два, три, оце все впало на дітей. Ось воно. А чого, того шо ота підшивка, що вони зробили з ДСП нахилилася і одірвалася от штукатурки і надавила на підвісну стелю.

Аби зробити нову стелю у садочку чотири місяці тому сільрада витратила 190 тисяч. Виконувала ремонт приватна фірма, яка і має відповідати за те, що сталося, говорить Щербанівський сільський голова Ігор Процик.

Ігор Процик, Щербанівський сільський голова: Згідно чинного законодавства відповідальність повинен понести підрядник, який згідно з договором гарантував 24 місяці щодо якості виконання робіт.

Директор компанії-підрядника Павло Тутко показує сертифікати, ліцензії і висновки санітарно-епідеміологічної експертизи на відповідні роботи.  Говорить: стеля впала не з вини його працівників.

Павло Тутко, директор приватної фірми: Завідуюча поставила такий ультиматум, що каналізацію і електромонтаж робитимуть її люди. Воно впало від того, бо його відчепили, коли монтували електропроводку.. що не допускається

За словами директора, роботи виконували за правилами. Стелю кріпили не до штукатурки.

Нині стелю в Розсошенському садку «Зірочка»  відновили, а діти продовжують навчання. Тим часом батьки і компанія-підрядник надіслали в поліцію листи з проханням провести незалежну експертизу.