Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Полтавщина серед лідерів зі створення об'єднаних територіальних громад

Полтавщина серед лідерів зі створення об'єднаних територіальних громад

До кінця року в Україні планують завершити процес децентралізації. Але не всі громади  хочуть гуртуватися. У кожної щодо цього   свої аргументи.

Наразі Полтавщина серед лідерів зі  створення об'єднаних територіальних громад. В одній із найбільших, що  у Великобагачанському районі,  днями побували мої колеги Костянтин  Яхновський та Павло Бардиш.

17 років Наталія Лук’янець працює в галузі культури. Нині вона  очолює сектор культури і туризму Білоцерківської сільської ради.

Наталія Лук’янець, завідувачка сектором культури і туризму Білоцерківської сільської ради : До складу сектору культури і туризму входить 7 закладів культури. Це 5 будинків культури і  2 сільських клуби. Після обєднаня в громаду жоден із закладів не був закритий. Навіть один відновив роботу.

Білоцерківська сільська об’єднана територіальна громада – одна з перших в області. Її створили  2015 року.

Разом із Шишацькою та Глобинською вона  має реверсну дотацію – частину її доходів вилучають до державного бюджету.  Білоцерківська громада об’єднала 4 сільські ради та понад 4 тисячі населення.

Іван Лещенко, голова Білоцерківської об’єднаної територіальної громади: Є позитиви, є негативи, але Білоцерківсько можливо є однією із перспективних громад

За півтора року бюджет громади зріс більше ніж вчетверо - до 22,5 мільйонів гривень. Основна стаття доходів – 60%  податок на доходи фізичних осіб.  

Завдяки бюджетній децентралізації, допомозі від держави: субвенціям освітній, медичній,на розвиток інфраструктури та коштам інвесторів  у Білоцерківській громаді  відремонтували медичні заклади, школи та садочки.

Анатолій Вільховий майже 10 років пропрацював сільським головою. Каже, бачив,  як села занепадають. Коли об’єдналися в громаду,  почалися зрушення. Зокрема,  побудувати міст через річку Псел, який до цього  перебував у занедбаному стані.

Анатолій Вільховий, в.о старости 4 сіл : Ох! Ми бачили, що не все робиться. Школи, садки  працювали, але це не все так. 85 відсотків йшло на зарплату…

Любов Луц, директор школи: Капітальний ремонт школи робиться. Планується дах перекриття школи.

Нині в Полтавській області 18 об’єднаних територіальних громад,   в яких відбулися вибори.