Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Три меморіальні дошки розбили цієї ночі у Полтаві

Три меморіальні дошки розбили цієї ночі у Полтаві

 Три нічні акти вандалізму. У Полтаві цієї ночі розбили меморіальні дошки Симону Петлюрі та двом воїнам АТО. На місцях подій побували Лілія Пархоменко та Євген Ковальчук. Отож подробиці та коментар правоохоронців - у сюжеті моїх колег.

Про розбиті дошки правоохоронцям зранку повідомили перехожі. За попередніми даними злочин скоїли в період із 3:30 до 5 години ранку 8 квітня. Акти вандалізму сталися на віддалених від центру вулицях - Алмазній та Сакко, а також на Сковороди. 

Юрій Сулаєв, речник Головного управління Нацполіції в області: Розбили дві дошки героям АТО. Це дві дошки, які в нас були не антивандальні. А також пошкодили дошку Симону Петлюрі, яка розташована на одному з корпусів Аграрної академії.

 Микола Чепіга прийшов до школи, на якій розбили дошку пам»яті його сина-учасника АТО. Каже, про злочин розповіла донька, яка побачила інформацію в Інтернеті.

Микола Чепіга, батько учасника АТО: Рідна кров, серце болить. Це люди, які з темноти, із-под тішка все роблять. Виливали б свої емоції отам в Луганську, в Донецьку показували. Поліція нічого не хоче робити.

Пан Микола говорить: на будівлі навчального закладу були засоби відеоспостереження. Правоохоронці вилучили їх для експертизи. Чергова у школі давати коментарі на камеру відмовляється. (Батько загиблого атовця Микола Чепіга розповідає)

Микола Чепіга, батько учасника АТО: Сказали, що ночью десь на другій стороні бігали, тупотіли. Спрашую: "Чого не визвали поліцію?" "Так вони ж не тут, вони там бігали".

На стіні одного із корпусів Аграрної академії пам'ятний знак отаману УНР Симону Петлюрі пошкодили частково. Дошку іще одному атовцю

Сергію Лимарю розбили на будинку, де він проживав. Мешканці дому, яких ми зустріли, про скоєне не знають.

Надія, мешканка будинку: С ума сойти, я й не бачила. (Як ви думаєте, хто це міг зробити?) Нехорошие люди, я думаю, что это такие хулиганы.

Павло, мешканець будинку: Раніше випадків не було і це не місцеві, тому що місцеві його знали, дружили з самого дитинства. Це провокація.

Речник Нацполіції області Юрій Сулаєв повідомив, що у зв'язку із подіями навколо "газетного ряду" до Полтави приїхали люди із інших областей. Це несе додаткову загрозу правопорядку, каже він.

Юрій Сулаєв, речник Головного управління Нацполіції в області: Поряд із патріотами, які під'їжджають підтримати позиції щодо подій, які відбулися в Полтаві, можуть цю ситуацію використовувать і особи, які під цим виглядом можуть прибути для здійснення якоїсь диверсійної роботи.

 Нагадаю, розбиті дошки були не антивандальними, тобто зроблені не із ударостійких міцних матеріалів. Наразі за трьома фактами злочинів проводять слідчі дії.