Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Правоохоронці провели обшуки в офісі охоронної фірми «Скорпіон»

Правоохоронці провели обшуки в офісі охоронної фірми «Скорпіон»

 Сьогодні у Полтаві громадські активісти й учасники АТО близько 12 години влаштували пікет під стінами обласного управління національної поліції. Учасники акції виголосили низку вимог начальнику обласної поліції Олегу Беху.Подробиці у сюжеті моїх колег.

На початку пікету голова міського осередку «Свобода» Юліан Матвійчук заявив про прохання, з яким прийшли учасники акції. Зокрема, про притягнення до кримінальної відповідальності  представників кременчуцької охоронної фірми «Скорпіон», закриття кримінальних справ проти активістів, які захищали мирних мешканців у конфлікті «газетної арки» 5 квітня. А також звільнити депутата міськради Ірину Степаненко з посади голови атестаційної комісії поліції. Активісти порушили питання і  про розбиття меморіальних дошок. На останнє начальник поліції Олег Бех розповів, що вандали мали відповідне обладнання. Проте речових доказів поліція не виявила.

Олег Бех, начальник ГУ НП в Полтавській області: Людина, яка це робила, була підготовлена. Обладнання заглушило відеокамеру, яка знаходилася на місці.  Після того вона декількома ударами розбила першу дошку 

Олег Бех повідомив про  відкриття кримінальних  справ за хуліганські дії та завдання тілесних ушкоджень і пошкодження майна. 

Олег Бех, начальник ГУ НП в Полтавській області: На даний час  хочу повідомити, що особа була встановлена (одна із осіб). Їх було двоє, хто наноси тілесні ушкодження. Одна особа встановлена. Вона була затримана. Вчора судом заарештована на 60 діб і слідство продовжується.

За словами начальника поліції, жодних кримінальних справ проти активістів не порушено. Проте не заперечує, що деяких людей у день сутичок доставляли до районних підрозділів поліції. За словами головного поліцейського Полтавщини, правоохоронці заарештували особу, яка завдавала тілесних ушкоджень учасникам акції біля «газетного ряду». 

Олег Бех, начальник ГУ НП в Полтавській області: Арештовано судом одна особа. По трьом особам буде прийняте рішення сьогодні про оголошення підозри. Якщо ці особи не будуть затримані, вони будуть оголошені в розшук. По іншим особам розслідування триває.

Оле Бех повідомив також,   що правоохоронці провели обшуки в офісі охоронної фірми «Скорпіон».

Олег Бех, начальник ГУ НП в Полтавській області: Направлено відповідні в МВС матеріали, за якими було скасовано ліцензію.

Олег Бех повідомив, що вчора він підписав наказ про призупинення дії атестаційної комісії поліції.

Олег Бех, начальник ГУ НП в Полтавській області: З понеділка ми розпочинаємо роботу по створенню нової комісії поліцейської, яка буде працювати. 

На початку засідання робочої групи, на якій дозволили бути журналістам, Юліан Матвійчук сказав: після подій 5 квітня рівень довіри полтавці до поліції знизився. 

Юліан Матвійчук, голова Полтавської міської організації ВО «Свобода»: Поліція не запобігла цьому злочину. Мешканцям приходилося самим себе обороняти. Поліція бездіяла.

Олег Бех повідомив: якщо він не буде справлятися зі службовими обов`язками, то готовий подати у відставку.