Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

35 багатоквартирних житлових будинків цьогоріч планують добудувати на Полтавщині

35 багатоквартирних житлових будинків цьогоріч планують добудувати на Полтавщині

35 багатоквартирних житлових будинків цьогоріч планують добудувати на Полтавщині. А це майже 167 тисяч квадратних метрів. Про це розповівначальник управління містобудування та архітектури  Полтавської ОДА Олександр Панков.За його словами, будівництво здійснюють в основному підприємства приватної форми власності із залученням коштів інвесторів.Найбільше багатоквартирних житлових будинків введуть в експлуатацію у Полтаві, Кременчуці, Миргороді, Лубнах та Полтавському районі. Основною проблемою для галузі є фінансування. Зростає собівартість будівництва, значну частину якої становлять ціни на будівельні матеріали. Подорожчання пов’язано з ростом цін на енергоносії. Позначиться на ціні і зростання з січня 2017 року мінімальної заробітної плати, додав Олександр Панков.

Олександр Панков, начальник управління містобудування та архітектури  Полтавської ОДА:Сьомого квітня Президент України Петро Порошенко підписав важливий закон, яким передбачено фінансування державних програм доступного житла для учасників АТО та для ВПО в розмірі 50%. Є надія, що будуть відновлені програми компенсації вартості іпотечних кредитів.

У місті Полтава планують добудувати 14 багатоквартирних житлових будинків загальною площею 81,2 тис. кв. метрів, що в 3,1 рази більше, ніж введено в 2016 році. Передбачається ввести в експлуатацію житлові будинки по вулицях: Марії Башкірцевої, 39, 31, 31-а, В.Чорновола, 36-в (ІІ черга), Стрітенській, 22, Є.Милорадович, 45, по бульвару Боровиковського, 4, проспекту Миру,16-а. У січні 2017 року прийняті в експлуатацію житлові будинки по вулицях О.Бідного, 5, Залізній, 50 (І черга ІІ пускового комплексу), В.Чорновола, 36-в (І черга, 4 секція), Героїв Сталінграда, 4, Ляхова,10 (ІІ черга, І пусковий комплекс), Вузькій,7-а загальною площею 32,8 тис. кв. Метрів. У місті Кременчуці передбачається добудувати 6 багатоквартирних житлових будинків загальною площею 25,3 тис. кв. метрів (у 2,2 раза більше, ніж у 2016 році), а саме: по провулку Героїв Бреста в районі житлових будинків № 79, 83-б, по вулицях Героїв АТО, 40-а, 74 (І, ІІ черга), І.Сердюка. Цьогоріч у місті Горішні Плавні планують завершити будівництво житлового будинку на розі вулиць Конституції та Першопрохідців загальною площею 2,4 тис. кв. метрів. У Лубнах – добудувати житловий будинок по вул. Грушевського,10. А у Миргороді передбачається завершити будівництво будинку по вул. П. Мирного, 3. Серед районів області, будується багатоквартирне житло лише в Полтавському районі. На 2017 рік заплановано добудувати 8 об’єктів будівництва загальною площею 39,5 тис. кв. метрів: у селі Розсошенці по вул. Параджанова, 1, 3, Перспективній, 6, 7, 8 у селі Щербані по вул.Г.Біліченка, 39. Індивідуальними забудовниками в 2017 році передбачається добудувати 67,7 тис. кв. метрів житла.