Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві вперше відбувся фестиваль українського кіно

У Полтаві вперше відбувся фестиваль українського кіно

З сьомого по дев’яте квітня у Полтаві проходив перший фестиваль українського кіно Протягом трьох днів полтавці та гості міста могли безкоштовно переглянути найновіші художні та документальні вітчизняні стрічки. За перебігом фестивалю спостерігала Світлана Фільчак.

Організатори дійства – Державна агенція з питань кінематографу  та обласне товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка . Захід відбувся у рамках «Мазепа фесту». І якщо осінній рок концерт зібрав кілька десятків глядачів, то цього разу кінотеатр ледве вміщував охочих. Кожен сеанс супроводжувався аншлагом. Отже, можна сміливо робити висновок – українське кіно цікаве  пересічному громадянину.  А його рейкарнація – довгоочікуванаГоворить організатор Микола Кульчинський:

Микола Кульчинський:Я бачу, що прагнення мистецтва, прагнення прекрасного у душах полтавців – воно живе. І просто складні умови дуже вони не дозволяють задовольнити це прагнення. І дуже прекрасний почин власника кінотеатру, коли він сказав, що раз на місяць буде кожного місяця безплатна демонстрація українських фільмів. І потяг до мистецтва – це одна з наших національних рис. В пісні, живописі. В  усьому. І в кіномистецтві теж. І це продемонстрував фестиваль. Люди тягнуться до культури. Вони шукають в ній відповіді.

Учасник оргкомітету Олег Пустовгар відзначив, що зацікавити глядача українським продуктом вийшло. І надалі було б добре, аби глядач ішов і на комерційні сеанси, таким чином, підтримуючи вітчизняних кіновиробників:

Олег Пустовгар: Я був би дуже щасливий, якби надалі на комерційні сеанси були б такі ж аншлаги. Мені було дуже боляче і гірко, коли я приходив на «Гіркі жнива» , цей фільм показав українця не пригнобленого, а українця борця. А от 40 людей бачити всього на цьому фільмі було дуже боляче. Тому наші дні кіно покликані популяризувати ці фільми. І тому б хотілося, коли з’являться комерційні покази, хотілося б, що  б люди не пошкодували своїх кревних, і переглянули. Оце одна із стратегічних цілей які ставило перед собою товариство « Просвіта» перед собою.

На відкритті фестивалю побував голова Державного комітету з питань кінематографу Пилип Іллєнко. Він розповів про найближчі плани української кіноіндустрії. Зокрема, про реалізацію нового закону про кіновиробництво та налагодження співпраці з мережами кінотеатрів. А ще на фестивалі Пилип виконав почесну місію – представив оновлену версію фільму «Княгиня Ольга», що її зняв його батько – Юрій Іллєнко:

Юрій Іллєнко: Його заборонили створювати українською мовою. Можна було тільки російською зняти, і аргументація цензури була така, що київські князі не могли говорити українською мовою, тому що її тоді не було. Нібито була російська. І тільки минулого року нам вдалося виконати, заповіт мого батька і дублювати рідною для нього мовою. І цей фільм зазвучав зовсім по іншому.

Кожен гість фестивалю міг обрати стрічку на власний смак. Безумовними фаворитами стали історична драма «Жива» Тараса Химича та соціальна  «Гніздо Горлиці» Тараса Ткаченка. Докладно про фестиваль слухайте у найближчому випуску радіожурналу «Академія мистецв»