Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Дмитро Купченя
Дмитро Купченя

Сергій Жадан презентував у Полтаві книгу поезій «Тамплієри»

Сергій Жадан презентував у Полтаві книгу поезій «Тамплієри»

Один із найбільш популярних письменників в Україні, живий класик – все це про Сергія Жадана. Нещодавно він презентував у Полтаві свою нову книгу поезії «Тамплієри». Як змінилися українці, національна свідомість, чи змінився сам митець? – про це нова збірка, написана під впливом волонтерських подорожей у зону АТО. Докладніше – в наступному сюжеті.

 «Тамплієри» — це 39 віршів про війну, яку ніхто не оголошував, про біль, із яким ніхто не може впоратися, про любов, від якої ніхто не може відмовитися, та надію, на якій усе тримається.

Вірші, хоч і сповнені гіркотою, та  їх поєднує чуттєвий емоційний трепет, тема кохання. Сучасність промовляє до нас метафорами поета, середньовічними мотивами, алюзіями на минулі культурні пласти людства. Сергій Жадан зі сцени зачитав і твори, що складатимуть основу нової книги, та давно відомі поезії. Також автор розкрив значення назви збірки: «Тамплієри – це метафора людей війни, які після її закінчення поверталися до вже чужих для себе реалій». Жадан розповів, що сам багато спілкується з військовими. Він  бачить, як вони не можуть повернутися до спокійного, раніше такого звичного для них життя, як  борються із психологічними проблемами й нерозумінням із боку людей, які не усвідомлюють, що таке війна та що вони пережили. Відповідаючи на запитання слухачів, Жадан анонсував новий роман, завершений минулого місяця; друком книга вийде восени цього року. Після заходу глядачі купували книги, спілкувалися з автором та робили фотографії.

Нагадаю, Сергій Жадан - український поет, прозаїк, перекладач, громадський активіст.