Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Історик Віктор Ревегук опублікував дані про поборників незалежності України

Історик Віктор Ревегук опублікував дані про поборників незалежності України

Імена полтавців, які  обстоювали незалежність України, зібрали в одній книзі. Історик Віктор Ревегук презентував видання про поборників нашої державності у ХХ ст. Згадав у виданні й імена тих полтавців, які загинули в останні роки під час АТО.

Основну увагу у книзі Віктор Ревегук приділив полтавцям, які брали активну участь в Українській революції 1917-21-го років. Із семи перших членів уряду Української Народної Республіки – троє були з Полтавщини. Це СИмон Петлюра, Іван Стешенко та Борис Мартос. Серед тих, хто захищав державність України, чимало й інших полтавців. Але їхні імена досі маловідомі, каже Віктор Ревегук.

Віктор Ревегук, історик, автор книги: Білінський! Ніхто не знає, хто він такий. А він був міністром морських справ в уряді УНР. Потім коли Південь України окупували, флоту не стало, воював, як піхотинець. Поранений був, щоб не потрапити в полон до червоних, застрелився.

Йдеться не лише про політиків, а й діячів культури та духовенство.

Віктор Ревегук, історик, автор книги: Першим, хто підняв питання українізації церкви російської, це був Булдовський. У нас його ніхто не знає і не хоче знати. А він все життя боровся за українську церкву і вже в 76 років, у 44-му році, він не поїхав за кордон. Його заарештували і закатували.

Книгу «Полтавці – поборники державної незалежності України» уперше видали минулого року за спонсорські гроші. Цьогоріч триста примірників книги надрукували за кошти обласного бюджету, як соціально значуще видання. На презентацію книги запросили і підростаюче покоління.

Ольга Царьова, одинадцятикласниця: Саме Українська революція - це основа 10 класу, основа історії ХХ століття. Найсерйозніший етап боротьби за українську державність, українську незалежність. Тому я вважаю, що це був найбільш серйозний, масштабний період.

Десятикласник Євген вивчає історію з цікавістю. Хоча й не пов’язує майбутню професію з цим предметом.

Євгеній Шендріков, призер олімпіади з історії: Зайняв друге абсолютне по області по історії. Для мене це був гарний досвід. Я багато вивчав, багато книжок прочитав. Мені взагалі історія подобається.

Історик Віктор Ревегук підготував близько півтора десятка видань та до трьохсот публікацій з історії України та краєзнавства.