Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Логвиненко
Юлія Логвиненко

Сніг та мороз не вплинуть на врожайність?

Сніг та мороз не вплинуть на врожайність?

Оcтанніми днями через зниження  температури страждають  рослини. Зокрема магнолія, що нині квітне на території Полтавської державної аграрної академії та інші квітучі дерева. Що очікуватиме  на озимину,  у своєму матеріалі досліджувала наша знімальна група.

Посаджена на території Полтавської аграрної академії 30 років тому магнолія кобус належить до найпівнічніших і легко переносить наш клімат. Квіти розпустилися ще на початку квітня, коли була тепла температура. Проте останні дні їх на дереві нерясно - на це  вплинуло різке  похолодання. Через нього квітки та листя підмерзнуть, тож опадуть.

Коли наступає рання весна, далі вона стає непередбачуваною,  пояснює провідний синоптик області Олена Панченко.

Олена Панченко, провідний синоптик обласного Гідрометцентру: Таке буває. І навіть наприкінці квітня на цвітучі абрикоси буває сніг. Як це було у 2003-му і в 1997-му році.   А от в кінці квітня, 26-27 квітня випав сніг, його висота у Полтаві була до 10 сантиметрів. Він лежав на квітучих абрикосах.

Професор Микола Опара згадує за свій вік чимало природних катаклізмів, також той рік, колиабрикоси вже плодили і враз вкрилися льодяною оболонкою через короткочасне похолодання.

Микола Опара, заслужений працівник сільського господарства України, професор: Десь під вечір виглянуло сонечко тепле, все це розтало. Я вам скажу, тоді був непоганий врожай абрикос. Тривале похолодання, якби воно було таке короткотермінове.

Микола Миколайович зазначає: Полтавщина перебуває у дуже  вигіднійкліматичній  зоні. Попри те, що на ґрунті температури значно нижчі, аніж у повітрі, аномалій з озиминою не слід чекати.

Микола Опара, заслужений працівник сільського господарства України, професор: Озимина, я вважаю, в нормальному стані. Особливо там, де сніг випав і утворився покрив, то на озимину ніяк не вплину. Де немає снігу... пониження температури спостерігатиметься по всій області. Ніяких аномалій з озиминою не повинно бути.

Не повинен був привести до холоду, але захопив з собою холодне арктичне повітря південний циклон, що нині панує в 5 областях України, зокрема й Полтавщини.

Олена Панченко, провідний синоптик обласного Гідрометцентру: Вони, так сказать, ходять парами. Особливо в південній половині області ... у вигляді дощу, мокрого снігу, поривчастий вітер. Нічні температури будуть не лише на поверхні ґрунту, а і в повітрі від’ємними.  Думаю, що деревам буде дуже і дуже важко. Але цей холод зробить таку свою грязну справу.

Різке похолодання з такими низькими температурами не фіксували за всю історію метеоспостережень Полтавщини, - коментує Олена Панченко. Проте полтавцям не слід втрачати надію - температура підвищиться з 24-го квітня, відтоді запанує стабільне тепло, каже синоптик.

фото: https://www.facebook.com