Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Ініціативи активних громадян Полтавщини втілюватимуть за бюджетні кошти

Ініціативи активних громадян Полтавщини втілюватимуть за бюджетні кошти

Будь-який житель Полтавщини зможе вИкористати бюджетні кошти для поліпшення території, на якій живе. В області хочуть створити «Бюджет участі». Його суть у тому, що кращі ідеї активних громадян профінансують із місцевих та обласної скарбниці. Коли ж стартує проект, дізнавалися мої колеги.

Тісна співпраця представників органів місцевого самоврядування із жителями  території – одна із основних засад Бюджету участі. Активні громадяни, які бачать нагальну проблему у своєму місті, селі чи районі, мають шанс ініціювати її вирішення. (Про основні напрями розповідає начальник відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту апарату Полтавської обласної ради Анна Шавиро).

Анна Шавиро, начальник відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту апарату Полтавської обласної ради: Це і енергозбереження, безпека громадського порядку, це навколишнє середовище, комунальне господарство, культура та освіта, заходи спорту і туризму, а також інфраструктура дорожнього господарства. Це знаки і дорожня розмітка.

Для початку учасника програми мають підтримати земляки тридцятьма підписами. Після подання проекту  його розмістять на сайті розробника програми - Полтавської обласної ради. Виграють ті ініціативи, за які проголосують більше людей.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради: Беремо, наприклад, облаштування парку. Якщо він буде коштувати менше ста тисяч і громада іде з нами на співфінансування 50 на 50. Тоді ми приймаємо цей проект. Важливо, що обласна рада не приймає участі у визначенні переможців. Це будуть робити самі люди: шляхом електронного голосування та паперового голосування через пункти авторизовані «Укрпошти».

За прийняття Бюджету участі голосуватимуть на сесії обласної ради 26-го квітня. Якщо він набере необхідну кількість голосів, то термін дії програми – три роки, втілювати проекти почнуть з 2018-го. На них з обласного бюджету планують виділити 2 млн грн. За словами Олександра Біленького, Полтавщина стане першою областю, яка запровадить партиципаторний принцип співпраці із громадянами. Тобто, коли будь-який мешканець може вирішити, але обґрунтовано, як витрати частину коштів місцевої скарбниці.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради: Якщо людина на окремій території зможе реалізувати міні-проект. Це міні-проект до 100 тис. грн. Тоді означає, що люди повірять і у владу, і в нас, і в себе особисто.

Серед ризиків під час реалізації проекту називають відсутність подібного досвіду та ймовірну пасивність громадян. В Україні Бюджет участі реалізують з 2015 року. Однією з перших до ініціативи долучилася влада міста Полтави.