Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Нові природничо-математичні кабінети з’явилися в опорній школі Шишацької громади

Нові природничо-математичні кабінети з’явилися в опорній школі Шишацької громади

Нові природничо-математичні кабінети з’явилися в опорній школі Шишацької об’єднаної територіальної громади. Їх заклад придбав за рахунок державної субвенції. Наразі в області обговорюють створення опорної школи в кожній територіальній громаді. Подробиці у сюжеті Карина Москаленко.

До першого вересня об’єднані територіальні громади Полтавщини мають визначитися з опорною школою. Наразі Міносвіти внесло зміни до «Положення про освітній округ». Тепер для опорного навчального закладу наявність філій не обов’язкова. Достатньо підвозу дітей не менше, ніж з 3 сіл.

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА:  Не завжди громаді можливо створити філію. Такі громади є, що просто одна школа і  з населених пунктів підвозяться учні. Але ж чому вона не може бути опорною?

Наповнюваність опорної школи  - не менше, ніж 200 осіб. Не всі громади Полтавщини мають таку кількість учнів у закладах. Начальник відділу освіти виконавчого комітету Сергіївської сільради Світлана Івко каже: найбільша кількість школярів  у  Сергіївській загальноосвітній школі - 123. Тож  доведеться, каже, залучати з інших закладів.

Світлана Івко, начальник відділу освіти виконавчого комітету Сергіївської сільської ради:  Дороги перебувають у неналежному стані і це теж одна із перешкод щодо підвезення дітей. Ну, ми ще надіємося на придбання нового автобуса.

Шишацька спеціалізованої школи імені Вернадського з першого вересня запрацювала як опорна. У ній навчається майже 400 учнів. З них 120 дітей підвозять із 9 сусідніх сіл.  

Віталій Іваниця, директор Шишацької спеціалізованої школи В.І. Вернадського:  Коли ми пропонуємо дітям навчатися у нашому навчальному закладі і забирати дітей із інших навчальних закладів, батьки хочу, щоб у них буквально біля їхнього будинку стояв такий самий навчальний заклад. І щоб моя дитина не просиналася  раніше, ніж інша.

Роман Греба, заступник міністра освіти і науки України: Якість освіти середньої і рівень задоволення освіти дуже низький наразі в Україні. Тому що близько 10 % батьків задоволено тим рівнем освіти, який є. близько 10% учнів.

На оновлення матеріально-технічної бази опорна школа Шишацької об’єднаної територіальної громади отримала державну субвенцію - 4 мільйони гривень. За ці кошти обладнали сучасні кабінети природничо-математичних дисциплін. У географічному класі – метеостанція. Вона складається із флюгера, опадоміра, сонячної батареї.

Сергій Денченко, учитель географії:  Уся ця інформація, яку збирає ця метеостанція, вона знаходиться тут у блокові. У цьому блокові вона обробляється, потім передається на цю антену . І  з антени мені передається на ноутбук.

Для шестикласника Геннадія уроки стали цікавішими.

Геннадій, школяр:  Дізнався про вологість у класі, про напрямок  швидкість вітру. Багато чого.

Олена Харченко говорить: про підвищення якості освіти треба говорити наприкінці навчального року. Окрім сучасної матеріально-технічної бази, важливим, каже, є оновлений змісті освіти.

 Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА: Уже до кінця цього року ми чекаємо оновлений стандарт початкової школи.

Нагадаємо, оновлену матеріально-технічну базу отримали школи Семенівської, Пирятинської, Глобинської  об’єднаних територіальних громад.