Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Ветеран Другої світової Василь Глущенко не втрачає оптимізму

Ветеран Другої світової  Василь Глущенко не втрачає оптимізму

Дійшов до Берліна і брав Рейхстаг. Учасник ІІ світової Василь Глущенко розповів нашій знімальній групі про свої військові подвиги та труднощі, із якими стикається зараз. Із полтавським ветераном спілкувалися мої колеги Лілія Пархоменко та Павло Бардиш.

Василь Глущенко, ветеран ІІ Світової війни, полковник у відставці: Что мне в этой жизни еще больше надо?

Или может быть не только лично мне.

Мне Богом вручена высокая награда,

Ведь я живым остался на войне.

У свої 92 пан Василь має бездоганну пам'ять: декламує власні римовані мініатюри, вірші улюблених письменників, а також поезії, які присвячують йому. За часів ІІ Світової звільняв Західну Україну, Білорусь, Польщу, Східну Прусію. Дійшов до Берліна і був серед тих, хто захоплював Рейхстаг.

Василь Глущенко, ветеран ІІ Світової війни, полковник у відставці: И вот там я на стене написал: "Тут був Глущенко В.М. з Полтави". Я, кстати, единственный человек, который расписался на стене Рейхстага.

Старий щасливий солдат - так говорить про себе ветеран ІІ світової. Родом Василь Глущенко із села Білики Кобеляцького району. Для нього найстрашніше на війні - хоронити своїх друзів, розповідає полковник у відставці і згадує один із випадків.

Василь Глущенко, ветеран ІІ Світової війни, полковник у відставці: Я нашел валенок в одном танке недогоревший, в другом - череп недогоревший, косточки, то есть остатки костей похоронили, в траншею побросали, я гусеницей загреб и на этом все закончилось.

Останні роки у побуті ветерану допомагають сусіди. Пан Василь втратив зір, але не втрачає оптимізму. Каже: усі негаразди зможе здолати, бо загартований життям. Розповідає і про ті свої проблеми, які не може вирішити самотужки. 

Василь Глущенко, ветеран ІІ Світової війни, полковник у відставці: С 22 марта не работает у меня радио. Я звонил уже в совет министров и так дальше. То есть разговоров много, а дел мало.

Полковник у відставці Василь Глущенко стежить і за теперішньою ситуацією у країні. Каже: антитерористична операція від ІІ світової відрізняється.

Василь Глущенко, ветеран ІІ Світової війни, полковник у відставці: Та война была, был противник, было наступление, была оборона. Знали, где противник. А сейчас ничего никто не знает, ежедневно 2-3 человека убитых, 10 ранено, вот эта гибридная война.  Назвали гибридной, потому что это просто ужас, это издевательство над народом.

За свої бойові подвиги Василь Глущенко отримав більше трьох десятків нагород, серед яких 5 орденів та 3 медалі.