Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Заборгували за комунальні послуги - залишитеся без субсидії

Заборгували за комунальні послуги - залишитеся без субсидії

З 1 травня субсидію на літній та зимовий періоди цього та наступного року не отримають українці, у яких є двомісячна заборгованість по оплаті житлово-комунальних послуг. Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів України.

Скільки сімей Полтавської області отримували субсидію до кінця опалювального періоду, хто мав на це право, і хто може втратити державну допомогу,  знає Костянтин Яхновський.

Олексію Комарцову 81 рік. Інвалід 1-ї групи. З 1975-го року живе у Полтаві в багатоповерхівці на  вулиці Європейській,  54. Під час Другої світової війни йому було 6 років. Тоді він мешкав у Чутівському районі.

Олексій Комарцов, пенсіонер, застав війну: Помню німців. Як у формах з автоматами ходили . 6-7 років мені було. Заходили в касках дивилися, що діти і мене не трогали.

Олексій Васильович  минулого року поховав дружину та єдину доньку. 

Олексій Комарцов, пенсіонер, застав війну: Живу один. Бабушку 2 грудня похоронив.

Чоловік живе у двокімнатній квартирі загальною площею 46 квадратних метрів. Розповідає:  субсидією користується не перший рік, без неї  було б складно.

Олексій Комарцов, пенсіонер, застав війну: 2 тисячі получаю. За квартиру заплати. А потом і поїсти треба. Ліки дорогі. Оце з базара  йду. Картошку вибирав найдешевшу по 7 гривень. 4 кілограми взяв.

Тих, хто як і Олексій Комарцов,  користуються субсидіями,  на Полтавщині  понад 360 тисяч сімей. І з кожним роком їх кількість зростає.

Світлана Матуйзо, заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської ОДА: З урахуванням зазначених змін органами соціального захисту протягом травня та червня будуть перераховані всі субсидії…

Відтепер не отримуватимуть державну допомогу ті, у кого є двомісячна заборгованість по оплаті за житлово-комунальні послуги.

Проте якщо протягом двох місяців сплатити заборгованість або домовитися про її реструктуризацію, то субсидію призначать з дати закінчення дії попередньої.

Також тепер субсидії  надаватимуть з урахуванням середньомісячного доходу осіб за чотири квартали, а не за календарний рік.

А субсидію на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива будуть призначати, виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.