Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Одружитися за добу можна і в Полтаві

Одружитися за добу можна і в Полтаві

Без черг і бюрократії. Відтепер одружитися у максимально короткі терміни – за добу - можна і в Полтаві. Нова послуга Міністерства юстиції дозволяє зареєструвати шлюб швидко і зручно, без попередньої реєстрації і відвідувань відділів державної реєстрації актів цивільного стану.  5 травня у Полтаві на весільний рушник стало подружжя Горобець Вадим та Елла. Провели церемонію в музеї-садибі Івана Котляревського.

Ольга Боцула, журналіст: Одружитися за добу без зайвих довідок, заяв і довгих церемоній нині можна і в Полтаві.  Два паспорти, кілька урочистих слів від працівників РАГСу і ви законні чоловік і дружина.

Спершу під вінець йде наречений. За ним наречена з батьком.

Вадим та Елла познайомилися на весіллі у друзів. Через півроку зустрічань зрозуміли, що хочуть одружитися.  Рішення поспішним не вважають.

Наречені:  Любов з першого погляду. Якщо якась іскорка проскочила, то все буде нормально.

Наречені дають обітниці вірності один одному.

Наречені: Завжди готовий бути з тобою,  хочу пройти з тобою рука в руці  все наше життя

Далі обмінюються обручками.

Заяву на державну реєстрацію шлюбу скріплюють підписами.

Голос:  Дозвольте  представити вам нову сім’ю Горобець. Нині ви подружжя

 Вадим та Елла стали першою парою в області, яка в урочистій атмосфері провела шлюбну церемонію за добу . Свідоцтво про шлюб молодому подружжю  вручає  керівник області Валерій Головко.

Молодят вітають рідні. Експрес-послугою задоволені і батьки подружжя. За словами пана Андрія, з підготовкою до весілля уникнули клопотів. 

Андрій Горобець, батько нареченого: Це спрощує процедуру. Не так як ми чекали по 2-3 місяці чекати було.

Ризиків від  швидкого шлюбу мами молодят теж не бачать. Головне, кажуть, аби у стосунках  були любов і повага.

Тетяна Горобець, мати нареченого: Щоб довіряли один одному,   уміли пробачати, все можна згладити, вирішити

Неля Нестеренко, мама нареченої: Підводні камені є завжди. Ми віримо в майбутнє

Якщо молодята вирішили одружитися, для цього спершу потрібно  звернутися до організатора шлюбної церемонії. У Полтаві це міський будинок культури. Потім - обрати час і місце проведення реєстрації шлюбу, укласти договір з організатором  і прийти на весілля.Нагадаємо, КАбмін ухвалив пілотний проект влітку 2016 року. Сервіс працює у Львові, Києві, Одесі, Сєверодонецьку та Херсоні. Оформити шлюб за добу у Полтаві коштуватиме від тисячі двохсот гривень.

Олег Тимченко, начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області: Новий сервіс дає можливість зареєструвати шлюб  швидко й зручно без попередньої реєстрації, без звернень до відділів ДРАЦС. Заяви подаються в день звернення чи  в інший заявниками обраний час.

Нині пілотний проект діє по всій Україні, його учасниками є 35 населених пунктів. У майбутньому послуга експрес-одруження запрацює і в Кременчуці.