Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Обласне радіо

У Кибинцях Миргородського району встановили футуристичну альтанку

У Кибинцях Миргородського району встановили футуристичну альтанку

У селі Кибинці Миргородського району, на малій батьківщині всесвітньовідомого поета Михайля Семенка нещодавно відкрили футуристичну альтанку. Захід об’єднав письменників, журналістів, закордонних гостей, місцеву громаду. Більше знає про подію Світлана Фільчак.

Альтанка споруджена у рамках проекту «Літературно-краєзнавчі маршрути Земляки», який реалізовує Полтавська обласна організація Національної спілки письменників України у партнерстві  з культурним проектом "Метро до Кибинець". У серпні минулого року було здійснено першу екскурсію на батьківщину  Михайла Семенка, яка мала назву «Слідами Михайля Семенка по Кибинцях» . Ідея будівництва альтанки належить поетці Любові Якимчук та Галині Танай, до яких з часом приєднався талановитий дизайнер Юрко Барабаш, який власне і займався оформленням даху альтанки. Півроку громада села очікувала на цю подію, і ось нарешті змогла на власні очі побачити, що являє собою обіцяна споруда.

Любов Якимчук: Ми поєднуємо етніку і авангард Семенка, контрастне поєднання. Але на контрасті воно теж гарно працює. Альтанка є багатофункціональною, там можна і подежати з планшетом чи ноутбуком, зловити інтернет, можна грати у шахи і проводити майстер класи. Читати вірші і експонувати вірші на самій альтанці. Паркувати велосипеди зрештою. Вона фунціональа як і вірші Семенка. Він вважав, що мистецтво має бути функціональне. Має убти потрібним, служити для чогось а не просто бути красивістю.

 «Однією з проблем літературно-краєзнавчих маршрутів Полтавщини є низький розвиток інфраструктури. Туристи окрім відвідування пам’ятних місць письменників-земляків хотіли би комфортно почуватися, місця мають бути привабливими.   Очікуємо, що Альтанка Михайля Семенка стане майданчиком для зустрічей творчих людей,  та майстер-класів для діток» – говорить  керівник проекту літературно-краєзнавчі маршрути «Земляки» Наталія Кірячок.  На думку Любові Якимчук завдяки учасникам проекту життя у Кибинцях набуло нових барв:

Любов Якимчук: Я задоволена проектом, ми його робимо вже півтора роки , і за цей час, як бачите, є зміни в селі. Мені подобається те, що місцеві підключаються, загораються якимись такими ідеями, роблять щось своє, або роблять щось і з нами. П’єса, яку ми ставили минулого року разом з Кибинчанами і відомими акторами, подобається. Що все якось закрутилося, всі є учасниками, і по різному нам допомагають. І це була основна мета проекту, яка почала працювати саме так!

Під час відкриття  альтанки відбувся захід «Поезія, музика, фініки», а також презентація карти села Кибинці