Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Ветерани із районів з’їхалися до Полтави на солдатську кашу

Ветерани із районів з’їхалися до Полтави на солдатську кашу

Ветерани з різних районів Полтавщини зібралися в обласному центрі, щоб привітати один одного із 72-гою річницею завершення Другої Світової війни. Також вони отримали слова вдячності та презентироь. І традиційно їх пригостили солдатською кашею та фронтовими сто грамами.

Із Хорольського району до Полтави приїхав Дмитро Кражан. У 1941-му йому було дванадцять років. Тоді він не воював, а з 14-ти став трудівником тилу.

Дмитро Кражан, учасник бойових дій: Два роки, 43-45 рік працював. Призваний пізніше, коли прийшли года. Участь в бойових діях прийшлося брати, але то вже як воїн-інтернаціоналіст.

Друга Світова війна забрала життя батька Дмитра Андрійовича, який на фронт пішов добровольцем. Із тих часів найбільше чоловікові запам’яталися звістки про початок війни та перемогу.

Дмитро Кражан, учасник бойових дій:  Їхали ми на поле  орать, сіять. Кіньми їхали. З сусіднього села, зі сторони районного центру. Сусідній голова колгоспу їде. Каже: стій! Вертайтеся, перемога! А потім люди зібралися: і раділи. І плакали. Зібралися всі гуртом на бригаді у садочку.

Нині 89-річний Дмитро Кражан очолює районну організацію ветеранів. За себе каже: щороку оздоровлюється, пенсії на прожиття вистачає. Але у Хорольському краї залишилося близько сорока фронтовиків. Вони уже у віці і потребують особливої турботи. Для зручності деяких з них у селі Бригадирівка відкрили філію територіального центру.

Людмила Корнієнко, директор департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської ОДА: У нас розгорнута мережа територіальних центрів і вони працюють у всіх районах і містах області. Тому всі ветерани війни, які на сьогоднішній день потребують надання послуг, ми беремо на обслуговування.

Також ветерани мають можливість оздоровитися та отримують щорічну одноразову грошову допомогу. А напередодні Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги Дмитра Кражана та ще близько двох десятків ветеранів із різних районів привітали керівники Полтавщини. За даними обласного управління Пенсійного фонду, на Полтавщині проживає близько двадцяти трьох з половиною тисяч ветеранів війни.