Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Тетяна Кружко
Тетяна Кружко

У Полтаві намагалися знищити стели загиблим учасникам АТО та Героям Майдану

У Полтаві намагалися знищити стели загиблим учасникам АТО та Героям Майдану

У Полтаві напередодні Дня пам’яті та примирення намагалися знищити  стели загиблим учасникам АТО та Героям Майдану - їх підпалили. Внаслідок цього фотокартки на пам’ятній дошці Героям Майдану   і сама вона вкрилися кіптявою. Інший меморіальний знак майже не постраждав.

Ірина Іванова жителька Полтави: Десь близько 10 години ранку я ходила до магазину і заглянула сюди і побачила, що все було нормально, все було добре.

Ірина Іванова доглядаєза територією навколо стел загиблим.  Підпал помітила під вечір. Каже: не розуміє, як це могло статися вдень, у центрі міста.

Ірина Іванова жителька Полтави: Це було о пів на сьому, і мене вразило те, що це будівля обласної адміністрації і тут є черговий пост міліції. І вони ніяк на це не зреагували. То єсть, це відбулося серед білого дня

Поліцейські, які прибули на виклик, встановили: це було навмисне пошкодження, використовували займисту речовину. Тому правоохоронці розпочали кримінальне провадження за статтею «хуліганство».

Володимир Пасічко інспектор слідчого відділення відділення поліції №1 м. Полтава: При роботі на місці події експертами –криміналістами було вилучено залишки речовини, за допомогою якої невідомі особи намагалися підпалити та пошкодити пам’ятні знаки. Дані залишки направлені на дослідження до науково – дослідного  експертно-криміналістичного центру при головному управління Полтавської області.

Громадська активістка Ніна Кирпотіна каже: такі факти у Полтаві стали систематичними, а винуватців не знаходять і не карають.  

Ніна Кирпотіна громадська активістка: Ми обурені тим, що уже майже рік не названі і не покарані винуватці  сплюндрування  п’яти меморіальних дошок в пам'ять про бійців Збройних Сил України, які полягли в АТО. Сплюндрованих прапорів військових частин, які були вкинуті у сміттєві баки. Потім у вересні місяці були сплюндровані меморіальні дошки.

За словами Ніни Кирпотіної, громадські активісти та ветерани АТО мають намір власним коштом відновити пам’ятні знаки загиблим героям.