Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Фестиваль Козацької слави організували в Попівці Миргородського району

Фестиваль Козацької слави організували в Попівці  Миргородського району

Фестиваль Козацької слави організували в Попівці  Миргородського району. Його провели за участі краєзнавцві та науковців, козаків, місцевих жителів та  приїжджих.  У сільській глибинці, що   має  історію визвольної боротьби,  побували мої миргородські колеги. 

  Патріотичне дійство розгорнули біля козацького стану. Минулого року   в селі почали  відновлювати краєзнавчий музей, а  довкола нього за ініціативи козаків помісцевої сотні   поступово облаштовувати козацьке містечко.   На вході встановили хрест  борцям за незалежність. Пам’ятний знак  символізує шану захисникам різних років. Сьогодення представлено  галереєю портретів загиблих учасників АТО.  Далі на території козацького стану  спорудили курінь та звели вежу, згодом на ній встановлять справжні гармати.  

Василь Ошека, Попівсьикй  сільський голова: В майбутньому тут можливі літні табори для молоді по військово-патріотичному вихованні. У нас ліс, овіяний славою, партизанські стежки, …кордон, де є і зоопарк рідкісних тварин, і вікові дуби, кінноспортивна секція, все це дає нам  базу і можливість для розвитку патріотичного виховання.

Після урочистого відкриття заходу, яке розпочалося ходою,  виступили художні колективи Миргородщини,  провели посвяту в козаки, показали військово-патріотичну гру українського козацтва «Сокіл» (Джура).   З показовим номером був переможець обласної та всеукраїнської гри  рій Миргородської школи № 5 "Соколята". 

Євген Зубковський, мешканець с.Попівка: Дуже гарне свято, яке треба проводити , щоб наш патріотичний дух був завжди на високому рівні.

Любов, мешканка С. Попівка: Це наша пам'ять, наші люди і воювали і воюють в АТО , і козаки в нас були, все зв'язано з нами.

Людмила: Залучають до патріотичної роботи  дітей, скільки  дітей прийняли в журу від Попівської сотні.

 Перший козацький фестиваль  організатори присвятили ста річчю української революції 1917-1921 років.