Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

У Полтаві провели «Першу хвилину миру»

У Полтаві провели «Першу хвилину миру»

Втретє у Полтаві провели мистецьку акцію «Перша хвилина миру». Вона відбулася 8 травня о 23 годині. Саме в цей час сімдесят два роки тому війська антигітлерівської коаліції та нацистської Німеччини припинили вогонь, що означало її капітуляцію.

Голос: Гула земля, сусідський плакав хлопчик.

Христилась мама і кінчався хліб.

Хвилині миру у Полтаві передував концерт Полтавського симфонічного оркестру. Разом із музикантами виступили і артисти музично-драматичного театру імені Миколи Гоголя, обласної філармонії та театру ляльок. У піснях та віршах вони віддали шану полеглим під час Другої світової війни.

Геннадій Фасій, начальник обласного управління культури: В усіх обласних центрах, в усій Україні відбувається, в усій Європі, подібні акції. Мирне мистецтво дарує людям радість і на пошану тих людей, які захистили нас від загибелі, від смерті.

Приєднатися до вшанування могли всі охочі, адже вхід на дійство був вільним. Запрошували і сучасних захисників українських кордонів: учасників АТО та волонтерів.

Ольга Жалей, волонтерка: Ми йшли сюди на піднесенні тому, що знали, що дуже цікава програма буде. І дійсно всі наші сподівання збулися.

Мистецький захід розчулив у минулому військовослужбовця Григорія Федоровича. Вони разом із дружиною уперше прийшли на акцію.

Григорій Зозуля, колишній військовослужбовець: Концерт дуже потрібний  і дуже хороший. Не забувають війну, порівнювать із сучасністю дуже тяжко.

Після виступів на сцену винесли «свічу миру», як знак пам’яті про тих, хто поліг протягом 1939-1945 років.

Нагадаємо, згідно з актом про капітуляцію німецьких збройних сил припинення вогню відбулося 8 травня 45-го року о двадцять третій годині нуль одній хвилині