Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

16-му батальйону територіальної оборони 3 роки

16-му батальйону територіальної оборони 3 роки

10 травня виповнилось 3 роки з часу створення 16-го батальйону територіальної оборони. Колишні бійці зібралися в Корпусному парку у центрі Полтави,  аби поспілкуватися і згадати бойовий шлях. 3 роки тому батальйон сформували із полтавців на базі колишнього інституту зв’язку.Протягом усього часу вояки виконували бойові завдання в гарячих точках сходу країни: стежили за порядком, чергували на блок-постах та охороняли стратегічні об'єкти на Полтавщині: військові склади у Чугуєві, Миргородський аеродром та кордон з Придністров»ям. У червні 14-го підрозділи батальйону доставляли боєприпаси артилеристам, які боронили державні кордони. Кінець першої осені батальйон зустрів у зоні АТО: Щастя, Михайлівка, Кримське. Нині у 16 окремому мотопіхотному батальйоні воюють чоловіки з усієї України. Найтяжче для демобілізованих бійців зараз – адаптуватися в соціум. 

Віктор Лебедєв, командир роти вогневої підтримки 16 ОМПБ: Тараканы в голове под названим «война в голове». Снятся автоматы, не можешь уснуть ночью,  потому что с рациями ходили 24 часа. Разочарование есть… для чего мы воювали, во имя чего воювали: за людей, за какие-то изменения в государстве…  возникает напряжение, что те ценности, которые мы там отстаивали, действительно ли они там есть в государстве  или нет.

Валерій Гермасименко, екс-боєць 16 ОМПБ: Починали ми з Луганської області. Є місто Щастя, Трьохізбинка, Біловодськ, Райгородка. Розвідка 16 бату і розвідка 58-ої  Сумської бригади  брали промзону. Виконували бойові завдання