Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Юрій Самойленко презентував у Полтаві персональну виставку "Небозвід"

Юрій Самойленко презентував у Полтаві персональну виставку  "Небозвід"

У духовно-культурному центрі імені Преподобного Паїсія Величковського при полтавському Свято-Успенському соборі відкрилася виставка заслуженого діяча мистецтв України, голови правління Полтавської обласної організації Національної спілки художників України Юрія Самойленка. Експозиція має назву «Небозвід». Вона приурочена до сімдесятиріччя Юрія Олексійовича. Про все докладно – у розповіді Світлани Фільчак та Дмитра Купчені.

Ім’я Юрія Самойленка відоме кожному українському поціновувачу мистецтв. На початку сімдесятих, після закінчення педагогічного інституту, він працював вчителем малювання та креслення, згодом,  – художником виробничо-рекламного комбінату у Полтаві. На кафедрі образотворчого мистецтва у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка Юрій Самойленко  з 2005 року, у 2013 році став доцентом. Крім того, він  Кавалер Ордену Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ-го ступеня та Ордену Святого Архістратига Михаїла.  Але найголовніша нагорода для художника – визнання та любов пошановувачів, яких у нього чимало у всіх куточках світу. У Юрія Самойленка – унікальний, «впізнаваний» почерк та стиль, неймовірне відчуття кольору. Надзвичайно велика кількість робіт майстра присвячена духовній тематиці. Тому і обрав для ювілейної виставки назву «Небозвід».

Журналіст: Що Ви вважаєте найбільшим досягненням?

Юрій Самойленко:, художник: Онуки. А у творчості? Можливо,  вітражі для Покровської церкви. Вітражі у Лубнах, до 1100 річчя. Я написав ікону Паїсія Величковського, це моє бачення нашого «родимця полтавського». Все - таки, кожна робота повинна бути откровенням. Мрію про можливість працювати. Що б Господь дав здоров’я. І міг я працювати. Процес творчості – найголовніший.

На відкриття виставки завітало сотні гостей – друзів та пошановувачів майстра, його учні та близькі. Художник Сергій Шаматрін розповідає – ювіляр для полтавських художників не тільки беззаперечний авторитет, але і друг:

Сергій Шаматрін, художник:  Знаю, наскільки він відкритий і наскільки молодий душею. Сьогоднішня виставка  є ознакою його молодості і юності. Він не тільки митець дуже сильний, і може сказати вже ітсорична посатть, але ще й очолює спілку полтавських художників і мені це дуже приємно. Кольори у його картинах – вони безкінечні. Туди дивишся – і ти там . Тебенемає. І я хотів би йому такого безкінечного побажати натхнення.

 «Ювілейна виставка стала не тільки певним підбиттям підсумків, вона відкрила нові грані Самойленка – не тільки класика, а і новатора»,-  вважає директор Полтавської галереї мистецтв Ольга Курчакова:

Ольга Курчакова, директор Полтавської галереї мистецтв: Звичайно, ми можемо говорити про класичність у його мистецтві. Але у нього і дуже багато новаторства. Думаю, він зміг здивувати дуже багатьох поціновувачів мистецтва. У нього новаторство у техніках. Він використовує акварель дуже вільно. Зумів створить якісь абсолютно космічні речі. Але ця фантастичність і космічність вона продумана і пережита. Увесь його 70 річний шлях до сьогоднішньої експозиції – він у кожній роботі присутній. Мабуть, тому і можні говорити про його класичність. Але в живописі він дуже молодий і в нього дуже багато попереду!

На адресу  ювіляра звучало чимало добрих слів, а ще він вперше був представлений у новій іпостасі. Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір рукоположив Юрія Олексійовича в сан диякона.  Побачити виставку Юрія Самойленка «Небозвід» зможуть усі охочі, завітавши до духовно культурного центру імені Преподобного Паїсія Величковського.