Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Онкохвора Влада Манжос присвятила свою виставку учасникам АТО

Онкохвора Влада Манжос присвятила свою виставку учасникам АТО

Полтавські ліцеїсти запросили  онкохвору дівчинку  Владу Манжос на її власну виставку.  Чи вдався сюрприз – бачили наші журналісти.

Онкохвора Влада Манжос присвятила свою виставку учасникам АТО. Говорить:  коли малює світ стає яскравішим. Дівчинка хотіла б займатися цим професійно. Вірить,  що скоро одужає і її мрія здійсниться.

Влада Манжос, юна художниця: Я сама дуже люблю тваринок, різних і я їх люблю малювати. І ці малюнки я не з фантазії, в мене є такі малюнки, шо з фантазії, ну більше я перемальовую. Із книжок, із розмальовок. От наприклад сову я перемальовувала із розмальовки. 

Журналіст: А кому б ти хотіла присвятить свою виставку?

Влада Манжос, юна художниця: АТО

Журналіст: А чому?

Влада Манжос, юна художниця: Тому, що вони нас охороняють, вони щирі і добрі.

Одинадцятирічна Влада Манжос родом із села  Греблі Семенівського району.  Три роки тому лікарі виявили у дівчинки пухлину головного мозку. Після операції в Києві, вона проходить уже 16-ий курс хіміотерапії. Лікується в Полтаві. Тато В’ячеслав бореться за життя донечки один. Говорить, що його сонечко йде на одужання.

В’ячеслав Манжос, тато дівчинки: Ми їздимо в Київ, там перевіряємся. Нібито все йде на краще, ну будемо чекати. А терпіння, я думаю прийде, терпіння є у кожного. Да, важко, і інколи терпіння не вистачає. Що лікарі прогнозують? – пухлина зменшується, і як показує МРТ, і як показують дослідження.

Влада малює змалку. І хоча її роботи  не зовсім професійні, талант дівчинки помітили учні Полтавського багатопрофільного ліцею №1. Саме вони вирішили  влаштувати сюрприз для маленької художниці і показати її малюнки всій школі.

Ірина Фісанович, учениця Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 ім. Котляревського:На відміну від своїх однокласниць,я зустрілася сьогодні з нею вперше. І це така сонячна дитина, знаєте. Не дивлячись на свою хворобу, не дивлячись на всі ці перешкоди, вона все ще вміє посміхатися.

Карина Блинова, учениця Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1ім. Котляревського: Мій профіль – це художник, тому я можу сказати, що у Влади дуже гарні малюнки. Це дівчинка, у якої є справді, талант. Я їй бажаю здоровя. І думаю, коли вона вихворіється, то обовязково прийде навчатися на моєму профілі.

Катерина Овчарова, вчитель матекематики Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1ім. Котляревського: В неї була мрія, щоб її роботи  побачив ще хтось. І тому ви вирішили зробити таку виставку у нас в ліцеї.

На виставці в ліцеї представили 18 робіт Владислави. Від педагогів та дітей дівчинці подарували фарби, книгу та м’яку іграшку. Громадська організація «Славетні імена Полтавщини» передала кошти на лікування онкохворої.