Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Освітяни з Полтавщини, Данії й Швеції обмінюватимуться досвідом

Освітяни з Полтавщини, Данії й Швеції обмінюватимуться досвідом

Освітяни з Полтавщини, Данії й Швеції обмінюватимуться досвідом роботи. Про це говорили під час другої Міжнародної науково-практичної конференції «Північний вітер. Скандинавський світ в освіті і культурі України», яку організували в Полтавському педагогічному університеті. Що можуть запозичити один в одного, далі в сюжеті.

Упровадження європейських цінностей у культурному та освітньому просторі України  - головна мета міжнародної конференції. У ній взяли участь понад 100 науковців, учителів, студентів із різних куточків України. Вони обмінялися досвідом викладання іноземних мов та світової літератури в навчальних закладах.

Ольга Ніколенко, доктор філологічних наук, завідувач кафедри світової літератури ПНПУ ім. В.Г.Короленка: Конференція Північний вітер Скандинавський світ проводиться вже вдруге. Цього річ у нас дуже багато гостей зі Швеції, Данії і усіх регіонів України. Особливість в тому, що вона є науково-практичною.

Конференцію провели в межах угоди про співробітництво між навчальними закладами Данії та України у галузі гуманітарних і суспільних наук. Угода передбачає проведення спільних семінарів і конференцій, обмін передовою інформацією щодо поліпшення навчального процесу і створення підручників.

Микола Степаненко, ректор ПНПУ ім. В.Г.Короленка: Якось ми думаємо, що модель освіти в Україні не презентабельна. Проте вона дуже приваблює Шведів і Данців. Вони віднаходять у нашій системі багато позитивів. І намагаються перейняти наш досвід. Тому Україні є чим погордитися.

Микола Степаненко каже, що є чому повчитися і в іноземних колег.

Микола Степаненко, ректор ПНПУ ім. В.Г.Короленка: Дуже багато чого не вистачає у нашій освіті. Відразу скажемо, що матеріальна база наша значно поступається. І все залежить від цього. Якби матеріальний цінник який є Данії і Швеції перекласти на українську площину, повірте у нас було б все прекрасно.

Співпраця між навчальними закладами Данії, Швеції та України триває, із часом вона буде поширена й на інші країни Скандинавії - Фінляндію та Норвегію.

Метте Йоргенсен, директор міжнародного офісу Університету UCC (Копенгаген, Данія): Ми всі різні. Освіта є тим дзеркалом розвитку суспільства. Тому утримувати свою уніфікацію, локальність і автентичність, а також бути більш гнучкими і відкритими для сприйняття нових змін і з інших культур.

Триватиме конференція 4 дні.