Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Скільки коштує розсада цього року

Скільки коштує розсада цього року

Настав дачний сезон для городників та садівників. І якщо дехто вирощує розсаду вдома, то є садівники-любителі, які купують уже готові рослини. Ті, хто хоча б раз спробував виростити рослини  власноруч говорять, що економлять кошти й  отримують справді якісний врожай. Скільки коштує розсада цього року та чи люблять полтавці працювати на землі, знають журналісти ПТН.

Валентина та Микола мають власну земельну ділянку, на якій вирощують квіти й овочі. Своя розсада цього року не вродила, тому на базарі купують вже готову.

Валентина, полтавка: Зазвичай ми самі вирощуємо. І завжди кращий результат. Бо те, що саджаєш, те й маєш. Розсада за потребою, то квіти  для душі

За розсадою на ринок прийшла і пані Марія. Аби рослини не зів»яли від холоду, каже, найкраще їх вирощувати у саморобних паперових стаканчиках, яєчній шкаралупі, горщиках з картону, торфу або ж торф’яних «пігулках», які збільшуються у розмірі при замочуванні. Ємності для розсади можна зробити і з підручних матеріалів. 

Марія, полтавка: У мене є пляшки пластмасові. Відрізаю дно. Кришку скручую. Посадила й наділа…від морозів  захищає.

Без хімікатів, смачні, а головне завжди свіжі овочі має пані Неоніла. А все тому, каже, що розсаду  вирощує власноруч.

Неоніла, полтавка: Щоб екологічно чисте було, доступне. Не витрачаєш коштів, економія.

Від колорадського жука та фітофтори  рослини продавці обробляють. Пані Євгенія роз’яснює покупцям, який насправді має вигляд здорова рослина.

Євгенія, продавчиня: Беру я кілька помідорів. Листя розсади зеленого кольору, жодного жовтого листка. Ніжки синього кольору.

Ціна розсади залежить від попиту, сорту рослин та якості насіння, говорить пані Світлана.

Світлана, продавчиня: Якщо ми беремо імпортні помідори, магазинні дуже дорогі. Тому то і наша ціна піднімається.

Один кущ полуниці коштує від 5 до 10 гривень. Ціна  розсади помідорів та капусти - за 10 штук продавці просять 10 гривень. Перець дорожчий – 15. Огірки продають штуками, у стаканах по 15 гривень.

Приблизний час висіву визначають зворотним відліком від статистичної дати останніх заморозків у регіоні, щоб висадка розсади у відкритий ґрунт не була передчасною.  

І якщо у знайомих полтавця Миколи через заморозки вночі, розсада пропала, то сам чоловік  низьких температур не боїться. Рослини саджатиме цими днями.

Микола, полтавець: Я сам сибіряк, мені не страшний холод. Думаю, моїй розсаді також не страшно

Рослини, які точно не бояться холоду,  так це полуниця, розповідає продавчиня Людмила.  Якщо цієї весни посадите, врожаю  ще не буде, проте матимете гарний приріст  наступного року. Головне - добре поливати і прополювати.