Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

У Головачі пройшли чергові змагання спартакіади серед потерпілих на виробництві

У Головачі пройшли чергові змагання спартакіади серед потерпілих на виробництві

Сила духу.  У селі Головач Полтавського району відбулася п'ята щорічна обласна спартакіада серед інвалідів та потерпілих на виробництві.З учасниками змагання  познайомилися й наші журналісти. Подробиці далі у сюжеті.

Вдень робота, а ввечері тренування з бомбаскету,  розповідає   працівник  залізничної станції Ромодан Миргородського району  Оксана Новоселецька. Жінка  у 2009-му році впала на роботі та пошкодила хребет. Зараз Оксана згадує,  як вчилася ходити наново.

Оксана Новоселецька, жителька  Ромодану Миргородського району: Майже 9 місяців. Після місяця, після операції я ходила десь по 15-45 хвилин. Ну а потім вже час збільшувався.

Стати на ноги допомогли віра в себе та підтримка рідних, продовжує  Оксана. У спартакіаді бере участь не вперше, на це її надихнули  учасники змагання.

Оксана Новоселецька, жителька  Ромодану Миргородського району: Я побачила вперше,  коли є люди,  які втратили ногу, руку і вони займають призові місця, і вони можуть. І це надихнуло мене інтенсивно займатися,  кожного вечора я тренеруюся зі своїми подругами.

Спартакіаду серед інвалідів та потерпілих на виробництві проводять п’ятий рік поспіль, розповідає начальник управління Фонду соціального страхування від нещасних випадків  Володимир Козуб. За словами організатора, у Полтавській області понад п’ять тисяч осіб, які потерпіли на виробництві. Володимир Козуб каже: на нову спартакіаду зібралося більше сотні учасників з усієї Полтавщини. Переможців змагань  відзначать дипломами та кубками.

Володимир Козуб, начальник управління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві у Полтавській області: На жаль,  фінансових поощрений немає, фонд зараз фінансово переживає не кращі часи. Більш серйозні подарунки будуть на всеукраїнській спартакіаді. Тому що у нас зараз фактично проводяться відбірні обласні змагання на Всеукраїнську  спартакіаду.

Житель міста Заводське  Лохвицького районуСергій Мельник розповідає: крім спартакіади,   минулого року в Дніпрі брав участь у чемпіонаті України з пауерліфтингу. Сергій Мельник каже: з тренуванням виникають складнощі, адже у Заводському не має професійних тренажерних залів. Травму чоловік отримав в 1998 році - на виробництві втратив ногу. За словами Сергія, для людини головне - мати стимул в житті. Спортсмен згадує свого першого тренера Миколу Лукашенка.

Сергій Мельник, житель міста Заводське  Лохвицького району: Я ось так йду - він підходе й каже: "Ви пробіжите 100-метровку ?" - "Легко!" В нас уже єсть своя команда.

Зараз Сергій займається ремонтує машини  та допомагає військовослужбовцям  у зоні АТО.  Чоловік говорить: виплати як потерпілий на виробництві  з Фонду соціального страхування отримує вчасно.

Сергій Мельник, житель міста Заводське  Лохвицького району: Я не жаліюся взагалі. В принципі є люди на одну пенсію живуть взагалі. навіть здорові.

У загальнокомандному заліку перше місце здобули учасники з Кременчука, срібло виборола команда з Миргородсткого району, бронзу - представники Лубенського району. Учасники, які здобули найвищі результати під час змагань,  візьмуть участь у Всеукраїнській спартакіаді серед інвалідів та потерпілих на виробництві. Вона відбудеться з 6-го по 10-те  червня в Одесі.