Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві триває протистояння між мешканцями та власниками гуртожитку

У Полтаві триває протистояння між мешканцями та власниками гуртожитку

У Полтаві триває протистояння між мешканцями та власниками гуртожитку, що на вулиці  Київське Шосе, 56.   Причина -  оренда та орендна плата за квадратні метри. Суперечки точаться  близько семи років. 

Люди кажуть:  їх хочуть виселити, піднімаючи щомісяця квартплату ледве не вдвічі. Для них вона непосильна.

Голос: Люди, які перебувають в судових відносинах, квартплата становить 144 грн. Ми намагаємося не створювати борги, ми платимо. Вони ставлять нам на 1000% більше, 1450.

Голос:Я намагалася неодноразово звертатися до Мамая, але до нього ніхто не записує, і говорять, якщо у вас є якісь проблеми, будь ласка, звертайтеся до суду. Потім уже стало відомо, що кінцевим вигодоотримувачем з оцього всього являється бувший депутат Хоменко, який був депутатом Щербанівської селищної ради, і ще одна така особа – Климко. І. Г. – наскільки я знаю, вона являється падчеркою самого Мамая.

З 1994 року  гуртожиток був у власності ВАТ «Полтаваагротранс». З  2015 року отримувачем коштів (за інформацією з квитанцій) стало ТОВ «Житло Інвест Полтава» (кінцеві бенефіціари Ірина Климко та Володимир Хоменко). На 1 квітня 2017-го орендна плата за кімнати становить більше 39 грн. , і це без врахування платіжок за комунальні послуги.

Голос : З того часу ми подавали запити в різні інстанції, нанімали адвоката Бову Євгенія, який представляв наші інтереси. На даний час його перекупили. Він представляє інтереси «Полтаваагротранс» і «Житло Інвест Полтава» проти нас, тому що він, знаючи всі наші біди,інформацію тепер обертають проти нас. 

Голос:Ми зверталися до Президента, до Прем’єр-міністра – всі відповіді направляються на місця. Для того, щоб розбиралися на місцях. Все. 

Усі мешканці мають відповідну державну реєстрацію місця проживання, безстрокові договори найму та відмітки про прописку у паспортах. Правозахисник Вячеслав Кущинський, який займається цією справою, каже, що «договір у разі зміни власника майна зберігає свою дійсність як для нового власника, так і для орендаря на умовах визначених попереднім власником». За його словами, вартість оренди завищують навмисне, аби виселити мешканців на підставі несплати. Борг є юридичною причиною розірвання договору найму.

Вячеслав Кущинський, правозахисник: Це взагалі необгрунтовано: не можуть люди платити за гуртожиток, в тому вигляді, який він зараз є, ті кошти, по 1000 по 2000 грн. це сума просто з голови. Таких тарифів немає ні в Полтаві, ні, я впевнений, в Києві. Це незаконно. Такого не повинно бути.  

Люди  відстоюють свої права у судах. Через всю цю тяганину вони не можуть отримати довідки про склад сім’ї, документи на отримання субсидії. Тепер кімнати не мають права приватизувати. Мешканцям вимикають на тижні світло, опалення. Дах тече, стіни – роз’їдає пліснява, а власник вимагає переукласти договори на своїх умовах. З директором ТОВ «Житло Інвест Полтава» Євгеном Овсієм, який представляє інтереси пані Ірини Климко, ми поспілкуватися телефоном.  

Євген Овсій, директор ТОВ «Житло Інвест Полтава»: Есть законные ограны, которые это все контролируют. У нас все по закону. Если они считают, что это все не по закону, то им уже все отписки давали, все органы официальные. Если они считают, что им журналисты помогут, ну можете им помочь, финансово, или я там не знаю чем, за них можете оплатить.  

Ускладнюється ситуація мешканців ще й тим, що унаслідок раптової пожежі в архіві «Полтаваагротранс» у 2011р. оригінали ордерів на помешкання згоріли. Щодня люди бояться, що їх виселять на вулицю і просять:

Голос: Шоб наша власть взяла нас в комунальну власність, или разрешили нам приватизировать наше житло, в котором ми живем більше 10-15 лет.

Вячеслав Кущинський, правозахисник:Все це можливо, якщо власник, який тут є, передасть ці квартири на баланс міста, і відповідно тоді люди зможуть його приватизувати. Це все реально, і я думаю, якщо громада буде вимагать, то вони це зроблять.

Мешканці гуртожитку кажуть:  якщо їх не почують, готові вдаватися до радикальних заходів.