Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Юні екологи із 22-х областей змагаються у Полтаві

Юні екологи із 22-х областей змагаються у Полтаві

Діти із двадцяти двох областей з’їхалися до Полтави. Всі вони борються за збереження навколишнього середовища. Результати роботи демонструють у рамках Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти. Цьогоріч змагання приймають на Полтавщині. З юними екологами спілкувалися Ірина Соляник та Олег Бондаренко.

Організатори зустріли школярів із різних областей біля пам’ятника Іванові Мазепі у Полтаві. Тут відбулося офіційне відкриття конкурсу «Земля – наш спільний дім». Загалом всеукраїнські змагання відбуваються вшістнадцяте. А з 2012-го усі учасники готують виступи на спільну тематику. Цього разу йдеться про ландшафти. 

Тамара Радченко, зав. відділом Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді: Донести проблему не руйнації природних ландшафтів.  Намагаємося привчити дітей жити в злагоді з природою. Діти мають обов’язково показати, перед якою глядацькою аудиторією вони виступали. Скільки таких виступів було. До кого вони зверталися, з цією проблемою, яку вони піднімають.

Агітаційні заходи та акції зі збирання сміття – робота Роменської екологічної команди із Сумщини протягом року. Зі збереженням ландшафтів у їхньому краї теж не все добре.

Катерина Юрченко, команда «Ромен-цвіт», м. Ромни, Сумська область: Ми плануємо привернути увагу до ландшафтів нашої території. Наприклад, гори нашої місцевості. «Михайлівська цілина», яка зараз дуже забруднена. Ми хочемо, щоб це змінилося врешті-решт.

Віолета із Херсонщини п’ять років займається екологічною просвітою. Її команда уперше виграла фінал обласного етапу.

Віолета Рец, команда «Еко-тур», Херсонська область: Ми мешкаємо у степовій зоні, тому у нас нагальною проблемою є перш за все ерозія ґрунтів. Їх розбризкування. Про що ми саме будемо розказувати. 

Познайомившись, учасники екологічних команд пройшлися центром Полтави від пам’ятника гетьману Мазепі до пам’ятника Тарасові Шевченку.

Віталій Бедніна, директор Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру: Це надзвичайно велика армія юних екологів, юних охоронців природи. Понад 120 тисяч дітей в Україні беруть участь у таких колективах екологічної просвіти.  Ці діти вміють переконати. Переконати своїх близьких і своїх рідних, мешканців міста, де вони мешкають, в тому, що сьогодні нам потрібно звернути увагу на екологічні проблеми.

У перший день учасники конкурсу виступили із візитівками. Відкрила змагання команда із Горішніх Плавнів. Саме вона торік виграла Гран-прі. Тому цьогоріч захід відбувається на Полтавщині. Вони передали кубок журі, яке після перегляду програм всіх команд визначить трьох переможців і володаря Гран-Прі. Ірина Соляник. Олег Бондаренко. ПТН.