Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

До Європи - без віз!

До Європи - без віз!

До Європи - без віз. У Європарламенті cьогодні підписали рішення щодо надання безвізового режиму Україні з країнами Європейського Союзу. Які переваги безвізу для пересічних громадян та що людям відомо про умови - дізнавалися мої колеги Лілія Пархоменко та Павло Лопатюк.

Останні кілька років у Європу для подорожей їздять менше, говорить директор туристичної агенції Сергій Танський. Пов’язано це із матеріальним становищем. Після прийняття безвізу, каже, процедура поїздки спрощується не лише через меншу кількість документів .

Сергій Танський, директор туристичної агенції: Не потрібно буде платити візовий збір, консульський збір. Це десь 35-60 євро в залежності від країни. Часу менше потрібно, тому що на візу треба було чекати приблизно около двох неділь. Але я не думаю, що буде глобальне таке збільшення потоку туристів.

Адвокат Едуард Волков розповідає: перелік документів навіть за умов безвізу залишається значним. Одна із обов’язкових умов – наявність біометричного паспорту, а також інших паперів.

Едуард Волков, адвокат: Для виїзду вони повинні підтвердити мету своєї поїздки, мати на руках або гроші, або дорожні чеки, броні в готелі, медичну страховку, якщо вони їдуть на своєму власному автомобілі, також поліс страхової відповідальності. Якщо їдуть не своїм транспортом, то білет на зворотній зв’язок.

Що знають про умови безвізового режиму із країнами Європейського Союзу полтавці , ми запитали у них.

Голос: Все рівно візу робочу оформлять нада. В плані туризму – це шикарно.

Голос: Не знаю, пока не интересовалась. Планую, в Швецию к сестре.

Голос: Нада бронировать отель, чтоб вьезжать там. Ну, це добре. Найближчим часом я не планую, в мене є загранпаспорт .

Голос: Взагалі з телебачення те що, знаю.  Рєбята, з цією комуналкою хоч би по Україні були гроші путішествувать.

Голос: Покамест ще ні, бо не цікавилася. Якби цікавилась, то можна, я думаю, це буде доступно.

Голос: Я знаю, що не можна буде виїхати по поводу роботи, можна тільки на опрєдільонне время.

Пересічним громадянам про безвіз варто знати певні нюанси. Їздити можна до держав, які підписали Шенгенську угоду. Це 22 з 28 країн-членів Європейського Союзу, а також  Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія.

Поширюється безвіз на короткострокові подорожі. Перебувати в країнах ЄС можна кожні півроку по 90 днів. При цьому не для роботи та  навчання. Дозволяються ділові, туристичні, релігійні поїздки, а також  відвідування родичів.