Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Лубенського вчителя з правил дорожнього руху засудили за участь у ДТП

Лубенського вчителя з правил дорожнього руху засудили за участь у ДТП

Скандальна аварія шестирічної давності. Лубенського вчителя з правил дорожнього руху засудили за участь в ДТП. Обвинувачений не погоджується з вироком суду і весь цей час веде перемовини із працівниками прокуратури та поліції. Чоловік вважає справу сфабрикованою і вимагає провести незалежне розслідування. Адже за кермом іншої машини сидів суддя Запорізького обласного господарського суду.

Інвалідом третьої групи Юрій Портянник став шість років томУ. А все через аварію, у якій чоловіка звинуватили у порушенні правил дорожнього руху.

Юрій Портянник, потерпілий: Удар був під кутом 180 градусів, майже лобовий удар.

Аварія сталася на трасі Київ-Харків. За версією Юрія, він стояв на перехресті, аби повернути ліворуч. Раптом на великій швидкості в його автомобіль врізався Хюндай Туксон. Версія слідства інша: водій Ланоса не зупинився і при повороті не пропустив зустрічний транспорт. Це відео зняте поліцією через півгодини після зіткнення. За словами брата обвинуваченого Сергія Портянника, велика пляма на дорозі утворилася від лобового удару. Хоча  зіткнення перекваліфікували, як бокове. Покази свідків, говорить пан Сергій, не враховували з першого дня слідства.

Сергій Портянник, брат постраждалого, свідок: Враховуючи методики проведення судових авто технічних і трасологічних експертиз є значимими: розливання тосолу, масла, їх розбризкування калюжі. Це все слідчі не внесли в схему, протокол огляду місця ДТП.

Зауваження до слідства має і свідок ДТП Вадим Павленко.

Вадим Павленко, свідок ДТП: Ні разу мене нікуди не викликали. Ні мене, ні мою жінку, яка також є свідком.

Потерпілий в ДТП Віктор Серкіз - суддя господарського  суду міста Запоріжжя. Ситуацію на камеру чоловік не коментує. За його словами, правил на дорозі він не порушував. Суддя Сергій Гудков  апелює експертизами.

Сергій Гудков, суддя Лубенського міськрайонного суду Полт. обл.: Вина підтверджувалася трасологічного експертизи, показами свідків

Непрофесійне, на думку, пана Юрія, розслідування аварії слідчими Лубенського відділу поліції лягло в основу обвинувачення і вплинуло на рішення суду.

Юрій Портянник, потерпілий: Експертизу проводили так, як було вигідно для судді Серкіза, для іншого водія ДТП.Ви ж самі розумієте: хто є суддя, водій, хоча за правилами дорожнього руху немає суддів, адвокатів

А тим часом Полтавську обласну прокуратуру пікетують свідки ДТП разом з іншими жителями міста Лубни. Ось ці мітингувальники вимагають провести незалежне розслідування і поновити справу, яку, кажуть, сфабрикували.

Сергій Портянник, брат постраждалого, свідок: Прокуратура Лубенська порушила справу за фактом ДТП, але оскільки там був суддя, понаписували нісенітниці, підмінили всі знаки, перехрестя з’явилися і справу закрили.

Шкурко, громадська активістка: Це несправедливий суд.Змін жодних ми не бачимо. Все,як було, так і є

В об’єктивності рішення судді сумнівається й дружина обвинуваченого Оксана Портянник.

Оксана Портянник, дружина постраждалого: Він працює викладачем правил дорожнього руху, має 20 років водійського стажу. Дотримується всіх правил дорожнього руху, не літає, не перевищує швидкість

Рішення суду оскаржували  обвинувачувані й обласна прокуратура.  Апеляційну скаргу не задовольнили.

Олександр Легеньковський, перший заступник прокурора Полтавської області: Якщо є рішення Апеляційного суду, то Законом не передбачено механізму, який би по новій розглядав кримінальне провадження відносно Портянника.

У поліції обіцяють провести службове розслідування, говорить прес-офіцер Юрій Сулаєв.

Юрій Сулаєв, керівник прес-служби УМВС уПолтавськійобласті: Особи, які причетні до невиконання своїх службових обов»язків у повному обсязі, якщо таке буде доведено у процесі службового розслідування, звичайно, будуть  притягнуті до відповідальності і буде розглядатися доцільність їхнього перебування у займаних посадах.

Тим часом пан  Юрій продовжує виконувати вирок суду. Чоловік  відшкодовує 90 тисяч гривень моральних збитків судді Серкізу.

Юрій Портянник, потерпілий: З пенсії відраховують,із зарплати, 50% з усіх видів доходу.