Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

У жителів Карлівки півроку немає води в будинках

У жителів Карлівки півроку немає води в будинках

У Карлівці в будинках на провулку імені Дмитра Коряка  більше півроку  відсутнє водопостачання. Як мешканці справляються із незручностями та чи вирішують проблему місцеві влада та комунальники,  дивіться у сюжеті Ольги Гриненко та Павла Лопатюка.

Ніна Анатоліївна, жителька Карлівки: Ось, дивіться все, оце - вода вся. Пішліть у ванну пройдете, там туалет.

Кухня та ванна кімната у помешканні Ніни Анатоліївни заставлені відрами з водою. Її, за словами жінки,  у будинку немає більше ніж півроку. Тому щодня носить по десять відер води.

Ніна Анатоліївна, жителька Карлівки: Сестра помагає, в мене інфаркт був  - здоров’я самі розумієте. Мужиків нема в мене мамка й я. а сестра живе через дом. Й ото вона носе поки я на роботі. Як дощ був оце позбирали каністри, все. Як сніг був - топили сніг. Це взагалі як в хтозна які времена.

Жінка показує колодязь, з якого бере воду. Він за кілька сотень метрів від будинку. Для вживання ця вода не придатна.

Ніна Анатоліївна, жителька Карлівки: Санстанції визивали жильці, то казали що не годиться вона.

За словами жінки водопостачання відсутнє у будинках по провулку імені Дмитра Коряка. Кілька років тому жителі за власний кошт поміняли частину труби, що вела до каналізаційного люку.

Ніна Анатоліївна, жителька Карлівки: А тепер оцю ж трубу... там ні кран не робить - нічого... Ми боїмося й його чіпати, бо воно розсипиться. Ну, короче - ото таке діло.

Сусідка Ніни Анатоліївни  Марина Гопон розповідає: до Карлівської дільниці «Полтававодоканал» жителі провулку  звертались неодноразово, їм пояснювали – труби не замінюють, бо проблеми з фінансуванням. 

Марина Гопон, жителька Карлівки: Дзвонили на чергову частину. Нас ніде не фіксували, виявляється.У нас там дуже застарілі труби, крани. Це вже від радянських часів. Заілено, ржа там сидить – і в тому проблема. Ну так як загвоздка була фінансова, будемо чекати, що надійдуть труби.

Ми звернулися за коментарями до начальника Карлівської дільниці  комунального підприємства «Полтававодоканал» Романа Сезоненка.

Роман Сезоненко, начальник Карлівської дільниці КП «Полтававодоканал»: Дані абоненти звернулися до нас буквально три-чотири тижні тому, було відредаговано: приїхала аварійна бригада по відновленню. Була перевірено  і вирішено, що дана труба не підлягає ремонту.

Проблема не в трубах, а у старому вентилю, пояснює  генеральний директор підприємства  «Полтававодоканал» Василь Воротинцев. Та додає: відсутність водопостачання на провулку Дмитра Коряка – результат недопрацювання Карлівської дільниці.

Василь Воротинцев, генеральний директор КП «Полтававодоканал»: Я думаю, что трубу менять не стоит. А если не поможет вентель – прийдется поменять 30 метров трубы. Я думаю вентель поменяем, и будет там вода.

Нещодавно на громадських слуханнях  міський голова Карлівки – Олександр Наконечний запропонував ініціювати звернення до Полтавської облради щодо передачі дільниці «Полтававодоканал» на баланс територіальної громади міста. На сайті міської ради  опублікували відео,  на якому Олександр Наконечний повідомив: Карлівська дільниця "Полтававодоканал" є збитковою та за 2016-й рік комунальне підприємство на ремонт виділило лише 24 метри труби, порізаної на частини. Наконечний розповів: при передачі дільниці на баланс  є можливість коштом міського бюджету за кілька років оновити комунікацію водопостачання. Ми звернулися за коментарем до генерального директора «Полтававодоканал» Василя Воротинцева. На його думку, таке рішення призведе до підвищення вартості комунальних послуг у Карлівці.

Василь Воротинцев, генеральний директор КП «Полтававодоканал»: Я противник этого решения, я считаю что оно не по делу и приведет только к росту услуг – тобишь,  воды канализации.

Зв’язатися із міським головою Олександром Наконочним нам не вдалося – секретар повідомив: чиновник  у відпустці. А його заступник Сергій Тарасовський не відповідав на дзвінки. Ми і надалі стежитимемо за ситуацією навколо Карлівської дільниці «Полтававодоканал».