Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Нардепи скасували норму так званого закону Савченко

Нардепи скасували норму так званого закону Савченко

Сьогодні по обіді народні депутати розглянули проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув'язнення). Його підтримали 227 обранців із 339. Тобто вони скасували норму, яка передбачає зарахування одного дня попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

Автор законопроекту - народний депутат, член депутатської групи "Відродження" Антон Яценко. На засіданні він пояснив: «Практика показала, що серед 10 тисяч звільнених - півтори тисячі скоїли повторні злочини. Фактично ми випускаємо злочинців, які створюють криміногенну ситуацію і збільшують ріст злочинності в країні". Про це інформує «Українська правда».

У законопроекті, за який сьогодні проголосувала більшість, «ув'язнення зараховується судом у строк покарання у разі засудження до позбавлення волі день за день".

Суду може при призначенні покарань враховувати попереднє ув'язнення і пом'якшувати покарання або повністю звільняти засудженого від його відбування.

Нагадаємо, так званий «закон Савченко» президент підписав у кінці 2015 року.