Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

260 тис. грн. витратили у Чорнухинському літературно-меморіальному музеї на оновлення експозиції

260 тис. грн. витратили у Чорнухинському літературно-меморіальному музеї на оновлення експозиції

Філософські думки та творчість Сковороди по-новому поєднали у Чорнухинському літературно-меморіальному музеї. До створення нової експозиції долучилися харківські фахівці.  Подробиці у сюжеті Карини Москаленко.

До комплексу Чорнухинського літературно-меморіального музею Григорія Сковороди входять власне музей і відтворена меморіальна садиба батьків філософа. Директор закладу Микола Соляник каже: відвідують люди, які хочуть зрозуміти філософські ідеї та погляди просвітителя. А це близько 3 тисяч гостей на рік.

Микола Соляник, директор комплексу Чорнухинського літературно-меморіального музею Г.Сковороди: Від західних областей. Це Львівщина, де пам’ятають, шанують, люди добираються до наших країв. Особливо Київ, Києво-Могилянська академія.

За останні 5 років у музейний комплекс вклали більше мільйона гривень. 260 тисяч з них  - на оновлену експозицію. Це кошти з районного та обласного бюджетів. Із держаного виділили близько 300 тисяч гривень  на встановлення нового паркану. 

Надія Кривчун, голова Чорнухинської районної ради: До цього часу не була облаштована сама територія. У минулому році ми заклали  «Сад божественних пісень». А туди передбачається і бісєдка, і пергола, і фонтанчик. Хочеться огородити, щоб менше заходили на територію інші люди. Не ламали, не крушили нічого.

Протягом останніх 5 років музейники разом з харківськими фахівцями працювали над створенням нової експозиції літературної частини музею.

Віталій Кусков, завідувач сектору культури і туризму Чорнухинської РДА: Побудована на філософських думках і філософських вченнях Григорія Сковороди.

Керівник проекту Василь Шепіль має досвід роботи зі спадщиною філософа – долучався до оформлення музею Сковороди на Харківщині. У чорнухинському обрали шестикутну форму стендів та одвірків.

Василь Шепіль, керівник проекту нової експозиції: Тема нанизувалася по всій концепції тісно пов’язана з його роботами.

Олександр Супруненко, директор Полтавського краєзнавчого музею ім. В. Кричевського: Зараз створені уже умови для відвідування і існує пристойна експозиція. Цей процес повинен продовжуватися. Треба відтворювати ці музеї, без цього не буде туризму.

Начальник управління культури Полтавської ОДА Геннадій Фасій каже: головне завдання музейників – залучати дітей.

Геннадій Фасій, начальник управління культури Полтавської ОДА: Дитина повинна мати потребу піти в музей. Не просто пробігти по залам, а щось зацікавитися. А потім запитати батьків: а як воно було, а що буде завтра.

За словами посадовця, коштів у музейній справі вистачає для існування закладів. А для закупівлі речей немає.

Геннадій Фасій, начальник управління культури Полтавської ОДА: Досить багато гроше треба для реставрації речей.

Фонд Чорнухинського літературно-меморіального музею налічує більше 5 тисяч експонатів.  Нагадаємо, цьогоріч виповнюється 295 років від дня народження філософа. Карина Москаленко, Євген Ковальчук, полтавські телевізійні новини.