Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Горішньоплавнівський музей поділився з Полтавським краєзнавчим експонатами

Горішньоплавнівський музей поділився з Полтавським краєзнавчим експонатами

Кварцити, епідозити, керн та бурштин. У Полтавському краєзнавчому музеї представили виставку «У світі гірських порід». У рамках міжмузейного обміну експонати  надали із Горішніх Плавнів. Подробиці дивіться у сюжеті наших кореспондентів.

На виставці – 121 зразок гірських порід і мінералів із родовищ Полтавського та Єристівського гірничо-збагачувальних комбінатів.

Чеботарьова, науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею: В цьому році у нас вперше такий обмін. Наша виставка поїхала у краєзнавчий музей міста Горішні Плавні,  і ми приймаємо надзвичайно цікаву, унікальну, адже тільки в межах магнітної аномалії, Кременчуцької магнітної аномалії працюють ці два комбінати.

Один із найцінніших експонатів на виставці - бурштин.

Сергій Єремєєв, співробітник музею Єристівського ГЗК: Вот там, где Ледниковвый период, там есть слой, где встречается такое дерево старое трухлое, и там периодически находят янтарь.

Директор Полтавського краєзнавчого музею Олександр Супруненко більше 10 років проводить археологічні дослідження у Горішніх Плавнях зі своїми колегами, тому, говорить, співпрацю планували.

Олександр Супруненко, директор Полтавського краєзнавчого музею: В місті на Дніпрі зібрана дуже чудова колекція мінералів, яку не гріх показувати не тільки в Полтаві. Це перший момент. Другий момент, звісно: в музеї краєзнавчому міста Горішні Плавні знаходиться дуже багато пам'яток, які здобуті нашою експедицією.

Виставка у Полтавському краєзнавчому музеї триватиме протягом двох місяців.