Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Законпроект, проти якого віряни УПЦ протестували, Верховна Рада так і не розглянула

Законпроект,  проти якого віряни УПЦ протестували, Верховна Рада так і не розглянула

Віряни Української  Православної Церкви вийшли на протест до облдержадміністрації. Парафіяни та священнослужителі проти законопроекту "Про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких розташовані  в державі, визнаній Верховною Радою України агресором ". На захід прийшли і  представники та віряни Української Православної церкви Київського Патріархату, які підтримують його. Як  розуміють цей законопроект протестувальники,   дивіться  у сюжеті наших журналістів.

Полтавка Тетяна розповідає:  на службу ходить лише до української православної церкви. Й збирається ходити надалі. На молебінь до облдержадміністраці прийшла, щоб підтримати свою церкву.

Тетяна, жителька Полтави: Українська православна церква московського патріархату також має право на існування конкретно в нас в Полтаві і в Україні, тому що я віруюча московського патріархату православної церкви.

Жінка говорить: законопроект  "Про особливий статус релігійних організацій" розуміє як об’єднання  церков української православної церкви та Київського патріархату. Полтавка говорить : не можна об’єднувати всі релігії.

Тетяна, жителька Полтави: В антихриста основна ціль буде об’єднання всих релігій Тезіс такий: Бог один, а релігій багато. Треба буде об’єднатися в одну церкву. бог буде один – антихрист.

Парафіянка Покровської церкви Київського патріархату Валентина Григорівна каже:  хоче, щоб був мир, але як його досягти не знає, -. Жінка теж вважає, що мітинг зібрався проти об’єднання. А ми запитали Валентину Григорівну, як вона ставиться до єдиної помісної церкви. 

Валентина Григорівна, жителька Полтави: Якщо не буде конфліктів ніяких, якщо буде згода між ними то чому б й ні? Але Україну треба поважати, щоб не лили грязь на Київський патріархат.

Священик Спасо-Преображенської церкви УПЦМихайло Павлюк розповідає: про об’єднання чув лише у засобах масової інформації.  За його словами,  держава не  повинна втручатися  у справи церкви, адже  в Україні є багато різних тоталітарних сект, які є антидержавними.

Михайло Павлюк, священник Спасо-Преображенської церкви УПЦ  (село Келеберда Кременчуцького району):  Наприклад, свідки Ієгови,-  вони взагалі не визнають в державі кордонів. Але незалежно від того, що вони повністю управляються із закордону, вони існують на повних правах і ніяких законів не видавали б, які їхні б права якось зменшували.

Представники Московського патріархату влаштували молитовні стояння, щоб  перешкодити Верховній Раді України ухвалити два закони, які регламентують діяльність церкви.

Миколай Храпач, протоієрей Свято-Покровської  церкви  УПЦ КП (Полтава): Канонічно  вони  належать до Московського патріархату і є підрозділом МП. Такої церкви як УПЦ у світі немає і тому перереєструвати, змінить назву. Церкву назвати  російська православна церква в Україні. Хай вона правдиво називається.

Нагадаємо, 18 травня Верховна Рада України мала розглянути законопроект  "Про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких розташовані  в державі, визнаній Верховною Радою України агресором ".  На офіційному порталі Верховної Ради інформації про розгляд законопроекту так і не з’явилося.