Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Новими експонатами поповнилися фонди краєзнавчого музею

Новими експонатами поповнилися фонди краєзнавчого музею

Давні кераміка, речі побуту та гербарій рідкісних рослин. У Полтавському краєзнавчому музеї показали виставку «Між минулим і майбутнім». Вона представляє нові надходження до фондів, а також відреставровані експонати. Їх бачили і мої колеги Лілія Пархоменко та Олег Бондаренко.

Наталія Кондратенко працює над реставрацією експонатів. Серед відновлених нею - керамічна рамка кінця ХІХ століття. Її автор – опішнянський майстер Іван Гладеревський. Пізніше ця його робота значно постраждала при знищенні краєзнавчого музею у роки ІІ світової.

Наталія Кондратенко, старший науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею: Треба було стабілізувати вихідний матеріал, склеїти всі ці 18 фрагментів в одне ціле і доповнити за допомогою спеціального гіпсополімеру фрагменти, які було втрачено. Пізніше симетрично були відновлені декоративні покриття та законсервовано захисним лаком.

На виставці «Між минулим і майбутнім», крім природничих колекцій, археологічних експонатів та портретів історичних постатей, представили також  предмети, отримані від атовців, їхніх родичів та волонтерів. Відвідувачі виставки діляться враженнями.

Голос: Колекція, яка сьогодні підібрана на виставці, є достатньо цікавою, і збагатить і загальний фонд музею Полтавського краєзнавчого, ну і буде цікавинками, новинками для самих жителів полтави.

Голос: Прекрасные образцы. Нужно приходить, как говорится, в спокойной обстановке, посмотреть, полюбоваться, понаблюдать и поразмышлять над этими образцами.

Ця виставка – підсумок роботи краєзнавчого музею за останні 5 років. Це приблизно 6 тисяч предметів, серед яких не лише реставровані.

Тамара Кондратенко, головний зберігач фондів Полтавського краєзнавчого музею: Це нові надбання, різними шляхами які потрапили до нашої колекції: це і подарунки полтавців, це і ті речі, які ми робимо закупівлю за кошти, які нам виділяються. А головне – це підсумок наукової роботи, розвідок археологічних,природничих і етнографічних експедицій.

Зараз фондова колекція Полтавського краєзнавчого музею налічує приблизно 300 тисяч предметів. Виставку «Між минулим і майбутнім» приурочили до Міжнародного дня музеїв. Переглянути її можна до 18 липня.