Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

У музеї Короленка демонстрували уривок вистави "Полонені"

У музеї Короленка демонстрували уривок вистави "Полонені"

Уривок з вистави «Полонені» підготували до Міжнародного дня музеїв і показали його в літературно-меморіальному музеї Короленка. Більше про це  дивіться в сюжеті.

Кожного року міжнародна рада музеїв обирає  тему, яку працівники закладів повині розкрити. Полтавький літературно-меморіальний музей В. Короленка долучився до відзначення міжнародного дня музеїв і підтримав тему:  «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване».

Людмила Вітенко, науковий співробітник музею: Ця тема дуже актуальна для музею письменника, гуманіста та правозахисника короленка. Адже левова частка правдивої інформації про його подвиг в роки громадянської війни та більшовицького повороту замовчувалася аж до 1991-го року. Першу світову війну він застав у Франції 1914-го року,  і потім його враження знайшли своє втілення в оповідання «Полонені».

Саме уривок цієї вистави, створеної за мотивами оповідання  «Полонені», презентували в музеї Володимира Короленка.

Владислав Борисенко, актор та  режисер вистави: Є такий стереотип, що якщо з кимось воюєш, то на тій стороні покидьки люди. Але не завжди так буває. У  них також є люди, є матері. 

Акторка театру говорить: саме цей уривок ілюструє період війни і те, що від нас приховували.

Олена Білизна, акторка театру «Антракт»: Цю виставу  ми вже готували, ставимо її вдруге. В минулому році на підготовку пійшов місяць, в цьому році згадували її два тижні. Ця вистава на сьогоддні є дуже актуальною, адже, нажаль, є така проблема в нашій країні: люди не розуміють, що всі рівні, всі однакові і війна нікому не потрібна.