Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Вовчицька сільрада минулого року виділила 50 тис. грн. на зміцнення матеріально-технічної бази музею

Вовчицька сільрада минулого року виділила 50 тис. грн. на зміцнення матеріально-технічної бази музею

Речі селянського вжитку, вишитий одяг та флора і фауна Лубенщини. Така експозиція Вовчицького районного краєзнавчого музею. Відвідують цей заклад і закордонні гості, дізналися мої колеги.

Вовчицький районний краєзнавчий музею імені Саєнка, що на  Лубенщині, перебуває на балансі району. Він має 2 філії - Калайдинцівський краєзнавчий музей та Бієвецький музей-садиба Василя Симоненко. Минулого року Вовчицька сільрада виділила 50 тисяч гривень на зміцнення матеріально-технічної бази.У музеї є речі селянського вжитку, предмети Другої світової війни. Також виставка фото воїнів, які загинули у зоні АТО. Начальник відділу культури і туризму Лубенської РДА каже: музей часто відвідують делегації з різних куточків України. Минулого року були з Канади,  Польщі, Німеччини

Людмила Пазенко, начальник відділу культури і туризму Лубенської РДА: Хотілося б, щоб такі музеї відвідувало більше. Якщо взяти звітність за минулий рік, то в нас було десь більше 7 тисяч відвідувачів.

На Лубенщині музейна справа поширена і в шкільних закладах.

Людмила Пазенко, начальник відділу культури і туризму Лубенської РДА: Є при школах, при навчальних закладах музеї народознавства, музеї історії. На базі Новооріхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів пам’яті Героя України, ліквідатора варії на ЧАЕС, працівника цієї атомної станції Олександра Лелеченка.

На Полтавщині існує більше 40 комунальних музеїв та близько 200 шкільних.