Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Антидемпінгове мито на імпорт російських солодощів запровадять в Україні

Антидемпінгове мито на імпорт російських солодощів запровадять в Україні

Антидемпінгове мито на імпорт російського шоколаду, цукерок і кондитерських виробів, які містять какао, запровадять в Україні. Таке рішення прийняла Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі. У суботу це рішення опублікувало офіційне видання Кабміну "Урядовий кур'єр".

Антидемпінгові заходи запровадили на 5 років.

Мито застосують до таких товарів:

шоколад та інші готові харчові продукти із вмістом какао, в брикетах, пластинах чи плитках з начинкою, масою до 2 кг;шоколад і шоколадні вироби із вмістом какао, шоколадні цукерки, з начинкою чи без, які містять або не містять алкоголь;кондитерські вироби з цукру чи цукрозамінників із вмістом какао.

"Остаточні антидемпінгові заходи застосовуються шляхом запровадження справляння остаточного антидемпінгового мита щодо імпорту в Україну товару з Російської Федерації ... у розмірі 31,33%", - йдеться у рішенні.

Як встановила комісія, упродовж 2013-2015 років демпінговий імпорт в Україну деяких видів шоколаду та інших готових харчових продуктів з вмістом какао походженням з Російської Федерації здійснювався за цінами, які були нижчими за ціни національного товаровиробника та перешкоджали значному зростанню цін на подібний товар, що мало б місце за умови відсутності демпінгового імпорту. Це завдало істотної шкоди національному виробнику. Зокрема, на 7,63% скоротилися обсяги виробництва, на 20,85% зменшилися обсяги продажу на внутрішньому ринку України. Фінансові результати від продажу товару на внутрішньому ринку значно погіршилися - на 63,36%, водночас на 26,42% впала рентабельність реалізації продукції на внутрішньому ринку. Скоротилося використання виробничих потужностей (на 6,07%) та кількість працівників, задіяних у виробництві товару (на 11,06%). Натомість залишки на складах зросли на 23,77%.

Таким чином, комісія зробила висновок, що національні інтереси України потребують застосування остаточних антидемпінгових заходів.

Рішення комісії набуде чинності через 30 днів після опублікування.