Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Обсяг вилову риби на Полтавщині занижений

Обсяг вилову риби на  Полтавщині занижений

Тіньова" риба. Обсяг вилову риби на  Полтавщині за звітами орендарів водних об’єкті занижений, аніж є насправді. Про це повідомив на апаратній нараді в облдержадміністрації головний спеціаліст обласного відділення іхтіології Юрій Ярцев. Така ситуація, додає, по всій Україні. За дослідженнями Державного наукового центру аквакультури у державі у ставковому господарстві вирощують 50 тонн риби, але на документах показують удвічі менші цифри. 

Юрій Ярцев, головний спеціаліст відділення іхтіології Управління Держрибагенства у Полтавській області: Їм не вигідно його показувати, бо треба податки платити. На законодавчому рівні щас готується пропозиція доповнення  до Закону про аквакультуру. Тобто,  там уже є деякі зміни. Але ще дуже багато перепон для орендаря. Податковий тиск на них ще є, податки платить треба за оренду води, за оренду землі. Дохід з вилову риби. Це все сприяє тому, що рибна галузь у нас потребує змін у законодавстві.

Оксана Кулинич, начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області: У мене буде пропозиція зобов’язати голів РДА щодо якісної подачі звітів. На жаль, і 10 відсотків тих суб’єктів, яким надано в оренду ставки,  не дотримуються і не надають звіти.