Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Перший день вуличної музики у Полтаві: журналісти «Лтави» приєдналися до виконавців

Перший день вуличної музики у Полтаві: журналісти «Лтави» приєдналися до виконавців

Гітаристи і піаністи, професіонали та початківці, відомі на Полтавщині гурти і юні солісти. Всіх їх зібрав перший у Полтаві день вуличної музики, який у Європі відзначають кожної третьої суботи травня. Наші журналісти також стали учасниками свята.

Анна Комар, журналіст: День вуличної музики вперше відзначають у Полтаві. Професійні музиканти та любителі зібралися, аби порадувати містян своєю грою.

Понад 30 гуртів і сольних виконавців – у трьох локаціях. Біла Альтанка стала ареною виступу для досвідчених музикантів, серед яких – карлівський гурт бас-гітаристів «NeForMat».

Гурту майже 2 роки. Учасники грають лише свої твори. Стилі виконання, як і теми пісень – найрізноманітніші.

Олег Андрєєв, лідер гурту «NeForMat»: Ми граємо і рок, і поп, і кантрі, і даєе є такі стилі, що їм не даш опрєдєлєнія.

Поодинокі музиканти та любителі збиралися у Петровському парку. Кожен охочий міг взяти в руки гітару, сісти за синтезатор та зімпровізувати.

Холодний дощ та вітер не завадили Станіславу вийти та зіграти на гітарі улюблені рок-хіти. Хлопець – не професіонал, але виступати на людях, каже, не соромиться.

Станіслав Корецький, вуличний музикант: Зараз іде злива, але в душі приємно. Музика зігріває, дає мені наснагу і радість.

А це -  враження полтавців від вуличних музик:

Голос:  Просто не знаю, шо сказать! Спасібо!

Голос: Чудова музика!

Голос: Спасібо за отлічний фестиваль! Це дуже класно!

День вуличної музики у Європі відзначають водинадцяте. У пострадянських країнах першими вуличними музикантами були інваліди Другої Світової війни. Вони виходили грати на гармошці просто неба, адже, втративши працездатність, інших засобів заробити на хліб не мали.