Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

У Зінькові влаштували свято «Україна єдина. Схід і Захід разом»

У Зінькові влаштували свято «Україна єдина. Схід і Захід разом»

Вперше у місті Зіньків Полтавської області провели свято «Україна єдина. Схід і Захід разом». До нього долучилися місцеві волонтери та  активісти. Головною окрасою  свята став 20-ти метровий прапор України, який юні волонтери пронесли через все місто. Докладніше про це в наступному сюжеті.

Раніше Світлана була вчителем. Відтоді, як її син пішов на війну, жінка почала активно займатися волонтерською діяльністю. Зараз вона голова підрозділу Всеукраїнського об’єднання учасників АТО. Говорить: до свята «Україна єдина. Схід і Захід разом» та акції «Український голуб миру» готувалися  ретельно.

Світлана Даценко, голова підрозділу Всеукраїнського об’єднання учасників АТО «Україна разом» у  Полтавській області: Мета нашого свята – це провести і донести до людей те, що Україна єдина. В цій ході бере участь 17-ть шкільних підрозділів координаційного районного волонтерського центру. Ми створили півтори роки назад на базі 2-ої школи районний центр. В нього входять 16-ть шкіл району. Ми проводимо військово-патріотичну роботу в межах області, району, держави. Дуже багато було поїздок в зону АТО.

20-ти метровий прапор волонтери пронесли через весь Зіньків. Юні добровольці крокували під мелодії місцевого хору, гасла «Україна єдина». «Схід і Захід разом».

Єлизавета, учениця 2-ої спеціалізованої школи I–III ступенів: Ми хочемо згадати пам'ять всіх померлих в АТО. Також хочемо показати, що наша школа проявляє активну участь у волонтерській допомозі.

В рамках заходу  представили добірку фотографій, які волонтери збирали з початку війни. Також продемонстрували використані боєприпаси та воєнні каски.

Ігор, учень 2-ої спеціалізованої школи I – III ступенів: В нашому Зінькові це проводиться вперше. Ми хочемо, щоб ця традиція продовжилась на протязі багатьох років. Будемо старатися, щоб у нас все вийшло. Наша школа допомогає у виготовленні листів та подарунків.

На святі  зібралося більше сотні дітей-волонтерів,  одягнених у  футболки з воєнним принтом.

Володимир Чикало, учасник акції: Я був вражений розмахом волонтерського руху, який у нас існує в Зінькові. Я впевнений, що більшість дорослих жителів нашого району, вони підключаться після того,  як побачать, скільки діток бере участь у волонтерському русі.

 Валерія та Анна беруть  участь у заході, щоб  вшанувати героїв країни та випустити голубів миру.

Валерія, волонтерка: Від Ставківської школи кожен місяць наші кухарки передають пиріжки в зону АТО.

Анна, волонтерка: Я хочу висловити подяку захисникам, які захищають нас, щоб ми мирно жили в нашому мальовничому коточку,я дуже їм вдячна.. Ми зносимо їм продукти харчування, також допомогаємо будинкам-інтернатам іграшками. 

Наостанок волонтерський зліт перемістився в парк. Там діти брали  участь у різноманітних конкурсах, куштували пшоняну кашу та їли зінківський коровай.

Світлана Даценко, голова підрозділу Всеукраїнського об’єднання учасників АТО «Україна разом» у  Полтавській області: Ми передаємо таку естафету всім волонтерським організаціям, волонтерським колективам нашої країни.