Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Учасники АТО з Полтавщини не можуть отримати земельні ділянки

Учасники АТО з Полтавщини не можуть отримати земельні ділянки

Учасники АТО зібралися біля Головного  управління Держгеокадастру в  Полтавській області. Військовослужбовці звинувачують чиновників у навмисному затягуванні передачі земельних ділянок. Зокрема,  за словами учасника АТО Станіслава Жука, зараз в межах Федіївської сільської ради Решетилівського району є земельні ділянки, які вже кілька років за документами ні за ким не закріплені. Проте селищна рада відмовляється виділяти землю військовослужбовцю. Чоловік розповів,  що  в Держгеокадастрі дізнався:  ця земля закріплена за орендарем, який, за інформацією чоловіка,  помер кілька років тому. В свою чергу заступник начальника Головного управління Держгеокадастру Людмила Остапенко повідомила: законом  не передбачено перед наданням здійснювати перевірку кожної земельної  ділянки.

Станіслав Жук, учасник АТО: Селищні ради відмовляють, бо говорять, що немає землі у них вільної  – вся земля в оренді.  Хлопці знайшли вільну землю, яка з 2011-го року закріплена за мертвою людиною. Не закріплена – в оренду їй здана. Ми прийшли сюди в Держгеокадастр для того, щоб цю землю оформити на себе. Але вони говорять тепер, що ми погодимо із тією селищною радою, яка шість років не зрозуміло як користувалася цією землею. Ми погодимо, бо вони не хочуть нам землю надавати, а хочуть її своїм давати.

Людмила Остапенко, заступник начальника обласного управління Держгеокадастру: Територіальні органи Держгеокадастру розпоряджаються земельними ділянками сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів. В межах населених пунктів розпоряджається цими земельними ділянками сільська рада. Якщо вона сказала що немає в межах населених пунктів, то їх немає – я ж за раду відповідати не буду.