Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Виставку робіт козацьких майстрів відкрили в Полтаві

Виставку робіт козацьких майстрів відкрили в Полтаві

Рукотворні ікони, ковані троянди, витинанки, глиняні статуетки, - яких тільки виробів не представили полтавцям на п’ятій художній виставці козацьких майстрів. Подивитися на творіння умільців можна було  в обласній бібліотеці ім. Котляревського.

Різьбяр Олександр  експонує свої дерев’яні годинники на виставці вчетверте. Каже, знайшов тут і друзів, і однодумців.

Кришталь Олександр (різьбяр, м. Полтава): Завжди в нас дружня атмосфера. Спілкуємося.  Щось нове взнаємо.

Окрім Олександра, ініціативу проведення фестивалів образотворчого мистецтва підтримали ще 13 майстрів. Проводять покази під егідою козацької громади Полтавщини в кожному районі області.

Полапа Володимир (головний отаман служби козацького самоврядування козацької громади Полтавщини): Для естетичного виховання населення, особливо козацького, тому що ми показуємо в різних районах області і залучаємо до цього ще й місцевих аматорів. Аматори показують те, на що вони здатні там, а таким чином вони підвищують свій рівень.  І ми, може, в деяких вчимося, тому що вони – самородки,  в більшості.

Металопластика, ковальство, різьблення, сницарство, живопис, пошиття іграшок, фотографія. Ці та інші види мистецтва склали основу експозиції. За словами Володимира Полапи, шукали художників через відділи культури. До участі в заході приєдналося чимало молодих майстрів, які продовжують козацькі традиції у своїй творчості.

Громова Вікторія (кераміст, с. Диканька): Зооморфні скульптури, тваринки, тобто, стилізовані різні, традиційні. Ну гончарство було з прадавніх давен, тобто,  гончарі, гончарівні. Також займалися і козаки цим.

Кожен із учасників міг поділитися думками і поглядами на творчість з  аудиторією.