Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Палаюча цистерна з аміаком та потерпілі: у Полтаві рятувальники провели показове навчання

Палаюча цистерна з аміаком та  потерпілі: у Полтаві рятувальники провели показове навчання

Палаюча цистерна з аміаком та  потерпілі. У Полтаві на Південній залізниці провели показове  навчання з питань цивільного захисту. Під час нього залучили аварійно-рятувальні  підрозділи, службу екстреної медичної допомоги та поліцію. Спостерігала за цим і наша знімальна група.

Умовна транспортна аварія сталася через сходження з рейок цистерни із зрідженим аміаком. У результаті  - це призвело до його горіння.  Об’єктом навчання обрали Укрзалізницю, оскільки саме така інфраструктура найбільш уразлива до терактів.

Віктор Стеблянко, начальник управління з питань цивільного захисту Полтавської ОДА: Саме об’єктові навчання або цивільний захист об’єктів є отою складовою цеглиною, яка лежить в підґрунті будь-яких заходів цивільного захисту.

Ольга Дяченко, начальник полтавської дирекції залізничних перевезень: Сходження вагону з рейок може статися із-за умов технічного стану вагону або колії і із-за умов стороннього втручання.

У ході ліквідації аварії рятувальні підрозділи гасять пожежу і виносять із зони небезпеки постраждалих. Працівники екстреної медичної допомоги оглядають потерпілих і визначають ступінь їхньої тяжкості. Для цього застосовують різнокольорові бирки.

Ігор Козюлін, лікар швидкої допомоги:  Есть разноцветние бирк, чтоб удобно било, как би било определяться. Чорний - понятно. Красний – тяжелий больной. Желтий - средней тяж ости. Зелений – легкий, ходячий. Ризиночка, очень просто. Фамилия, имя, отчество. Дание, если говорит. И куда дет.

Роман Козлов, фельдшер: Оказуєм помощь, огстанавлюємо кровотіченіє, накладуємо пов’язку. Оказуємо помощь йому першу. Його забирають в лікарню.

Аварія сталася внаслідок терористичного акту. Тож у показовому навчанні задіяли нацполіцію,кінологів та різні структурні підрозділи державної служби із надзвичайних ситуацій.

Олександр Кіт, старший лейтенант, начальник аварійно-рятувальної частини: По прибуттю мого відділення у складі 5 чоловік було виявлено, що дійсно у цистерні була пробоїна, був виток хімічної речовини. Разом з відділенням ми наклали бандажну подушку і предотвратили виток даної речовини.

У навчальних цілях використали і пожежний потяг. Він складається із  насосної станції та трьох цистерн по 60 тонн води.

Ярослав Могила, в.о.заступника начальника загону воєнізованої охорони полтавської регіональної філії «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця»: Забезпечення водою пожежні автомобілі. Ми проклали одну магістральну лінію. І розділили її, розгалуджили її на 3 рукава, які ми подавали воду до 3 пожежних автомобілів.

Після знешкодження вибухівки особовий склад відновного поїзда станції «Полтава-Південна» встановив цистерну на рейки. На інших навчальних локація проводили евакуацію населення.