Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

У полтавських парках не вистачає урн та дитячих майданчиків

У полтавських парках не вистачає урн та дитячих майданчиків

Недостача дитячих майданчиків та сміття. З нагоди  Європейського дня парків ми запитали у полтавців про проблеми паркових зон, а також про їхні улюблені місця відпочинку. Далі про це – мої колеги Лілія Пархоменко та Павло Бардиш.

Полтавка Віта – мама півторарічної Євгенії. Говорить: в обласному центрі небагато паркових зон, де можна погуляти із донькою.

Віта, полтавка: Парки не всі облаштовані для дитини такого віку, а якщо й облаштовані, то це – платні забави. Звичайно, облаштувати якісь дитячі майданчики по центрах, по районах хотілося б.

У 2017 році на утримання парків у Полтаві виділили 3 мільйони гривень, каже директор  комунального підприємства «Декоративні культури» Олексій Харченко. За його словами наразі цих коштів достатньо. Крім прибирання сміття та снігу, обслуговування пам’ятників, у цю суму входить і ремонт малих архітектурних форм.

Олексій Харченко, директор КП «Декоративні культури» Полтавської міськради: Дитячі майданчики ми ремонтуємо кожен рік. І кожен рік під кінець сезону вони приходять у такий стан, що… Це повертаючись до питання, що коштів достатньо чи ні. Якби нам не приходилось кожен день ремонтувати по 2-3 лави, то це була б трошки інша історія.

На балансі комунального підприємства «Декоративні культури» - 13 парків  міста, серед них Корпусний, Петровський, Сонячний, Котляревського.  Деякі полтавці говорять, що не всі проблеми паркових зон залежать від догляду.

Голос: Щоб люди не смітили. За цим треба стежити і слідкувати. Все ж таки свідомість наша повинна бути вищою.

Голос: Это лавочки в первую очередь. Даже если их красят, они не отполированные, то есть ноги поцарапать, колготы порвать. Ну в принципе мусорки есть, это уже очень хорошо.

Голос: Люди смітять багато. А так – то нормально.

Голос: Там ближе к вечеру занимает молодежь, и она очень сильно бурно гуляет, распивает там напитки.

Голос: Я був просто в Європі, там на зелені можна було відпочивати, такі зони створені. У нас такого нема, я думаю, це було б корисно.

Голос: Сміття не помічала. В принципі ніякі. Мені подобаються наші парки.

Голос: Санузлы. Это все парки. То есть чтобы не было, и мусорные баки должны быть.

За словами директора  комунального підприємства «Декоративні культури» Олексія Харченка про те, чи достатньо парки забезпечені туалетами – сказати складно.

Олексій Харченко, директор КП «Декоративні культури» Полтавської міськради: Ті, які в нас знаходяться, історично їх 2, це в Петровському і на Соборному, вони в робочому стані, тобто вони працюють, там навіть тариф самий низький у місті.

Ми поцікавились, де найчастіше відпочивають полтавці.

Голос:  Корпусный парк. Ну, центр города, как-то, и очень красивый вообще сам парк.

Голос:  В мене дача, в парках взагалі не відпочиваю.

Голос:  Ну парк Победы, потому что с детства там привык, там теннисные корты.

Голос:  Центральный скорее всего. Он красивый, уютный, есть выходы ко всем остановкам, есть комуникация рядом.

Нагадаю, Європейський день парків почали відзначати із 1999 – щорічно 24 травня.