Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

В Україні є перспективи експорту молочної продукції за умови її якості

В Україні є перспективи експорту молочної продукції за умови її якості

Питання експорту. Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції  України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася із представниками малого та середнього бізнесу Полтавщини.  Говорили, зокрема, про  експорт української молочної продукції до країн Євросоюзу. Про це далі в сюжеті.

Зараз в  Україні є перспективи для експорту молочної продукції  у країни Європейського Союзу, розповідає Віце-прем’єр-міністр з питань європейської  інтеграції  Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України: Ті компанії, які отримали сертифікат Євро 1, мають можливість... І вони є виробниками молочної продукції. мають можливість експортувати до країни Євросоюзу. Але, але знову ж таки велика відповідальність лежить безпосередньо на виробниках або переробниках.

За словами голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи, у країнах Східної Європи якість молока контролюють укладеним контрактом між фермерами та переробними підприємствами. Тобто, при недотриманні вимог якості на фермерське господарство накладають штрафи. Володимир Лапа каже: серед молочної продукції України  на переробку до країн Євросоюзу дозволено приймати лише  молоко екстра класу. Його в Україні -  до 8 відсотків.  

Володимир Лапа, голова Держпродспоживслужби України: З точки зору того, щоб забезпечити можливість контролю нашої лабораторії щонайменше на обласному рівні, можна це зробити. Але зрозуміло:  прописати,  що кожна партія повинна перевірятися - ляже великим фінансовим тягарем. І в першу чергу на виробника.  Тому, як на мене,  є збалансована модель: прописувати такі речі у контрактних відносинах. А якщо вже є нерозуміння між переробним підприємством і виробником, то ми тоді готові виконувати арбітражні дослідження і воно матиме державний статус, який достатній для того, щоб використовувати його в цілях контролю.

Структура експорту з Полтавської області складається як з аграрного виробництва, так і з переробної галузі, говорить віце-прем’єр-міністр з питань європейської інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України: Навіть є така умовна приказка: в кожному Фольсфагені є шматочок полтавської руди. Це є ще один з товарів експорту Полтавщини. Я б сказала, що нам всім в цій країні, і Полтавщині зокрема, потрібно максимально створювати додаткову вартість експорту.

За словами голови Полтавської облдержадміністрації Валерія Головка, сорок відсотків експорту всієї продукції Полтавщини припадає  на країни Європейського Союзу. Ольга Гриненко, Богдан Казирід. Полтавські телевізійні новини.