Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Логвиненко
Юлія Логвиненко

На обласну спартакіаду з рекреаційних видів спорту з’їхалися більше 300 учасників

На обласну спартакіаду з рекреаційних видів спорту з’їхалися більше 300 учасників

На обласну спартакіаду з рекреаційних видів спорту з’їхалися більше 300 учасників з усієї області. Дартс, шашки, бомбаскет, фігурна їзда, присідання, нарди, боча - протягом дня поблизу Полтави у селі Климівка на базі "Олімпійські надії" визначають кращих спортсменів.

Людмила Павлик, учасниця команди Лубенського району:Як кажуть, ловкость рук и никакого мошенства, чмак, нада знать, як кинуть.

Людмила Олексіївна розповідає про паралімпійький вид спорту - боча. Зазвичай жінка займається художньою самодіяльністю, але на спартакіаду до Полтави приїхала допомагати команді Лубенсього району здобути нагороди. Тут вона вправляється в дартсі і бочі.

Людмила Павлик, учасниця команди Лубенського району:Нада кинуть так м’ячик, щоб ближче було біля білого шарика. Єслі дальше - то вже проіграш.

Боча -з одного боку приємний час проводження, з іншої - вид спорту. Боча вимагає від гравців точності, зібраності і концентрації. Деяким гравцям з обмеженими фізичними можливостями інколи важко навіть захопити м'яч. У результаті занять розминаються кисті рук і пальці. Чимало в грі залежить від бажання і активності самих інвалідів. Бочу називають найкращою грою для таких людей. Найпоширеніша вона в Італії, Австралії, Хорватії, Словенії та південній Франції. 33 роки тому її занесли в паралімпійську програму.

Крім того, на спартакіаді визначають, хто вправніший у дартсі, бомбаскеті, фігурній їзді, присіданні, нардах. Шашки тут чи не найпопулярніші, кілька представників від команд, проте на фініші результати не плюсують, а зарахують найкращі. Традиційно фаворити на змаганнях - команда Кременчука.

Микола Данилко, капітан команди Кременчука:Активная команда, ведет активный образ жизни, везде пытаемся успеть. В городе у нас есть игра "Что, где, когда". Там играют. и здоровые люди, с института, академии, училища, и мы. Достижения есть - и мастера спорта, и по Украине ездят.

Організатори говорять про те, що на таких змаганнях у людей з обмеженими можливостями, попри навіть неуспішні результати, підвищується самооцінка.

Перемогли кременчуцькі спортсмени.