Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Навчально-практичний центр сучасних технологій та дизайну відкрили в Полтаві

Навчально-практичний центр сучасних технологій та дизайну відкрили в Полтаві

Навчально-практичний центр сучасних технологій та дизайну відкрили на базі Полтавського професійного ліцею сфери послуг. А завдяки державній субвенції для закладу придбали  сучасне швейне обладнання.Його поява пліпшить якість підготовки учнів. Про це керівництво ліцею розповіло журналістам ПТН.

Карина - майбутня кравчиня. За два роки перебування у професійному ліцеї сфери послуг дівчина навчилася виконувати норму пошиття досвідченого спеціаліста.

Карина Чухліб: Я вже можу пошити спідниці, брюки, сукні, блузи, постільну білизну, столовий асортимент.

Навички швейного виробництва Карина та її однокурсниці опановують за новими швейними машинами. Їх придбали для навчально-практичного центру сучасних технологій та дизайну, який нещодавно відкрили у ліцеї. Одну з машин випробувала і першокурсниця Альона.

Альона Аскерова, першокурсниця: Вони тихіше працюють, за ними зручніше сидіти.

Лекала для швейних виробів вихованці ліцею виготовлятимуть не вручну за допомогою олівця і паперу, а на комп»ютері. Сучасне обладнання підвищить кваліфікацію випускників, розповідає викладач ліцею Олена Медяник.

Олена Медяник,  викладач Полтавського професійного ліцею сфери послуг: Конструкція будується будь-якої деталі виробу. Деталі будуються в будь-якому розмірі і в будь-якому зрості.Ми можемо підготувати спеціалістів, які будуть готовими для роботи на підприємстві

Швейне устаткування  якісне, говорить директор Полтавської фабрики «Ворскла». Це підприємство протягом 30 років забезпечує роботою випускниць ліцею.

Віктор Чміль, директор Полтавської фірми «Ворскла»: Швейне обладнання на сучасному рівні з автоматичною обрізкою ниток, з автоматичним підйомом лапки та голки, яке виготовляє досить якісну продукцію. У нас є перспектива відкриття таких виробництв для виготовлення одягу як на внутрішній ринок, так і для виготовлення одягу для іноземних фірм, з якими ми нині співпрацюємо Франції, Італії і Німеччини.

Швачка-закрійниця – одна з  найзатребуваніших  професій в Україні. Однак саме спеціалістів робітничих професій не вистачає на ринку праці. Тому держава і  надає субвенції, аби поліпшити матеріально-технічну базу регіональних закладів.

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки: Випускники шкіл намагалися  здобувати лише вищу освіту. Професійно-технічна освіта в рейтингу впала за останні роки. Але ж  робітнича професія – основа всього. Завдяки підтримці  держави престижність робітничої професії повертається

Обладнання для Полтавського професійного ліцею сфери послуг придбали за кошти державної субвенції у розмірі 330 тисяч гривень. Подібний центр на Полтавщині має з’явитися у Зінькові.